20 rzeczy, które warto zrobić zimą

Zima! Przyszła do nas z prawie miesięcznym opóźnieniem, ale jednak jest. I to jeszcze ten moment, kiedy nadejście tej pory roku mnie cieszy ;). Szczególnie, kiedy widzę jak zabawa w śniegu raduje mojego psa :). Z przyjemnością chodzę na spacery i delektuję się widokiem mojego osiedla przykrytego białym puchem :).

Przygotowałam zimową wersję wpisu, który latem cieszył się dużym zainteresowaniem. Zimą punktów jest 20, bo ta pora roku będzie krótsza od lata, to przecież oczywiste, że musi tak być ;).

Tak więc co warto zrobić zimą aby wycisnąć te porę roku jak cytrynę?

1. Ulepić bałwana – no proste 😉

zima1

2. Wyobrazić sobie, że bałwan jest kimś, kto Was wkurza i wyładować na nim złe emocje.

zima2

3. Iść na biegówki! Albo zwykłe narty zjazdowe lub snowboard – często jest to możliwe nawet w mieście, w Warszawie np. na Górce Szczęśliwickiej

zima10

4. I na łyżwy.

5. I na sanki / jabłuszko czy cokolwiek w tym stylu

6. Porzucać się śnieżkami

7. Wyjechać na cały dzień za miasto (kiedy jest biało) i delektować się prawdziwą zimą nie posypaną solą, nie porozjeżdżaną przez samochody. A tam iść na dłuuugi spacer.

zima14

8. A po powrocie napić się jakiejś pysznej, rozgrzewającej herbaty, np. którejś z tych.

herbaty_3

9. Skorzystać z karnawału – nawet jeśli nie jesteście imprezowymi typami, to może być dobry czas aby zrobić wyjątek od reguły 😉

10. Napić się grzańca. Nie będę udawać, że nie piję alkoholu, bo nie jestem i nie planuję zostać całkowitą abstynentką. Wino raz na jakiś czas nie kłóci się ze zdrowym stylem życia 🙂

11. Jeśli nie macie – koniecznie kupić dobre kalosze 😉

zima9

12. Wytarzać się w śniegu np. robiąc orzełka

13. Nauczyć się gotować min. 10 nowych potraw

14. Obejrzeć min. 10 filmów

15. Zagrać chociaż kilka razy w jakieś fajne planszówki lub inne gry towarzyskie

zima8

16. Pojeździć samochodem po takim świeżym śniegu 😉 – dla mnie to świetna zabawa a przy okazji też nauka jak zachować się, kiedy wpadamy w poślizg. Tylko jeśli traktujemy tę jazdę jako kurs – oczywiście trzeba wybrać do tego odpowiednie miejsce.

zima7

17. Iść na randkę w zimowej scenerii, np. na wieczorny spacer po zasypanym śniegiem mieście 🙂

zima11

18. Zrobić sobie radosne, zimowe fotki 😉

zima4

 19. Wziąć udział w kuligu

zima12

20. Rozpalić ognisko, ogrzać się przy nim i upiec coś dobrego 🙂

zima13

 

Zima – taka prawdziwa ze śniegiem i lekkim mrozem – to naprawdę fajna pora roku. Nie trzeba zamykać się wtedy w domu, poza nim też czeka na nas wiele atrakcji :). 

Standardowo pytam – co dopisalibyście do tej listy?

Kategorie: Czas wolny, Różne, Szczęście, Zdrowy duch

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.