Instagramowe profile joginek, które warto obserwować

… Bo nie tylko inspirują, ale i uczą! Dziś krótko i na temat – zgodnie obietnicą daną Wam ostatnio na Insta Stories, podrzucam dosłownie kilka instagramowych profili joginek, na których zamieszczane są krótkie instruktaże lub wskazówki dotyczące wykonywania różnych pozycji. Dowiecie się z nich, na co uważać, jakich błędów nie popełniać i jak sobie ułatwić życie, to znaczy praktykę jogi ;). 

Anatomia Jogi

Nie mogę nie zacząć od polskiego podwórka, na którym pod tym względem króluje Gosia z Anatomii Jogi. Zdaje się, że Gosia dopiero startuje z serią postów #bezpiecznajoga, ale dlatego tym bardziej zachęcam do polubienia jej profilu. Napiszcie, że jesteście ode mnie, żeby jeszcze bardziej ją zmotywować 😀

Omniyoga Girl

Brytyjska nauczycielka jogi, praktykująca głównie ashtangę. Na jej profilu jest sporo zdjęć z instrukcjami i wskazówkami, np. jak modyfikować niektóre asany. 

Action Jacquelyn

Kolejny profil z fajnymi, jogowymi tutorialami. Nie ma co się rozpisywać, trzeba zobaczyć 😀

Martina Sergi i Martina Rando

Czyli The Two Martinas 🙂 Obie dziewczyny prowadzą swoje Instagramy bardzo podobnie i szczerze mówiąc same też są do siebie podobne, więc ja za bardzo ich nie odróżniam ;). Na swoich profilach zamieszczają nie tylko bardzo inspirujące fotki i filmy obrazujące ich wyczyny, ale i zdjęcia instruktażowe, a nawet krótkie sekwencje. Pokazują też, jakie na przestrzeni lat zrobiły postępy. 

Audrey Michelle Fit

Na tym profilu znajdziemy toturiale filmowe. Są one dodatkiem do zwykłego zdjęcia przedstawiającego daną pozycję. Oprócz tego, że jest to praktyczne, to jeszcze przyjemne dla oka, bo Audrey prześlicznie się uśmiecha 🙂

Zastanawiałam się jeszcze, czy pokazać tu też joginki, które nie zamieszczają instrukcji, ale też są bardzo inspirujące. Wydaje mi się jednak, że reprezentują one już kolejny poziom wtajemniczenia, więc nie do końca pasują do tego zestawienia. Pokażę je Wam przy innej okazji :). 

Takich profili z tutorialami i wskazówkami jest oczywiście więcej, ale ja z tych zamieszczających instruktaże śledzę tylko te i dla mnie są wystarczające. Mam nadzieję, że Wam też się przydadzą! Możecie oczywiście w komentarzach podrzucać swoje typy 🙂

Kategorie: Aktywność fizyczna, Zdrowe ciało

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.