Z wielką przyjemnością chciałam przedstawić Wam mój nowy projekt, jakim jest podcast pt. “Projekt: dobre życie”. W wymyśleniu tej nazwy pomogła mi moja społeczność na Instagramie, za co jestem bardzo wdzięczna, bo co kilka tysięcy głów, to nie jedna. A miałam duży problem ze zmieszczeniem w tej nazwie różnych swoich pomysłów i wartości, które chcę za pomocą tego podcastu puścić dalej w świat.
Zapraszam też na
- Spotify
- Apple Podcasts
- Mój kanał na YouTube
- docelowo mam nadzieję, że podcast będzie też w Google, ale na to potrzeba czasu, więc proszę o chwilę cierpliwości
W pierwszym odcinku opowiadam kim jestem, czym zajmuję się zawodowo i o czym będzie ten podcast. Jako że czytelnicy mojego bloga już mnie znają, tutaj w pisemnym streszczeniu skupię się na przedstawieniu nie siebie, ale mojej wizji tego nowego projektu.
To, co mogę zagwarantować, to duża różnorodność poruszanych przeze mnie tematów. Nie powinno to być dla Was nic nowego, mój blog i media społecznościowe też pokazują cały misz masz moich pomysłów i zainteresowań… Wypunktuję kilka najbliższych planów:
- Już w ten weekend widzę się z moją przyjaciółką, z którą chcemy porozmawiać o naszych doświadczeniach w pracy na etacie i na swoim. Zależy nam na pokazaniu dwóch punktów widzenia, w oparciu o nasze doświadczenia. Jakie widzimy plusy i minusy obu tych opcji? Która lepiej się u nas sprawdza? Czy jest coś, za czym tęsknimy? Jak układają nam się sprawy finansowe?
- Wpadłam na pomysł serii odcinków pt. “Życie po diagnozie”, w których będę rozmawiać z osobami zmagającymi się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Jak zmienia się Twoje życie, kiedy zawita w nim endometrioza, epilepsja, łuszczyca, choroby rzadkie…? Jak reaguje otoczenie? Jakie pojawiają się ograniczenia? Chciałabym, aby te odcinki pełniły funkcję edukacyjną, ale i były wsparciem dla osób, które w swoim życiu usłyszą podobną diagnozę.
- Chciałabym przyjrzeć się też, jak wygląda kwestia ochrony zdrowia za granicą. Czy ten nasz polski system naprawdę jest taki zły? Czy mamy dobrych lekarzy? W cyklu “Zdrowie za granicą” porozmawiam o tym z osobami, które wyemigrowały.
- Dopominacie się o tematykę adopcyjną i zwierzęcą. Nie mogłoby jej zabraknąć 🙂 będzie oczywiście odcinek o adopcji psa po przejściach oraz taki bardzo praktyczny o tym, jak wyprowadzać psy ze schroniska, aby przynosiło to wyłącznie korzyść, a nie szkodę dla tych zwierzaków.
- Chętnie opowiem też o wolontariacie towarzyszącym. Być może uda mi się namówić do tego również kogoś ze stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, w którym działam.
- Nie zabraknie też tematyki psychologicznej, porozmawiamy sobie m.in. o relacjach, motywacji, psychoterapii, wypaleniu zawodowym… Tutaj oczywiście nie obejdzie się bez zaproszenia ciekawych gości.
- Planuję też cykl bardzo luźnych odcinków “pogaduszkowych”, w których będę mogła wygadać się na nurtujące mnie obecnie tematy. Na luzie. Może nie będą to najbardziej wartościowe merytorycznie odcinki, ale na pewno pomogą nam się lepiej poznać.
Na razie to tyle, ile mogę i chcę zdradzić 🙂
Czeka mnie teraz dużo pracy koncepcyjnej, realizacyjnej, postprodukcyjnej i dystrybucyjnej, ale – jak przy każdym nowym projekcie – trzeba wykonać też sporo pracy nad sobą. Każde nowe wyzwanie obnaża jakieś moje słabości. Maniera w głosie, błędy językowe… Warto się nad tym pochylić. Będę musiała też nauczyć się prowadzenia wywiadów. Tak, aby prowadzić rozmowę po odpowiednich, wartościowych dla odbiorców torach, ale i pozwolić gościom powiedzieć to, co uznają za najważniejsze.
Jestem podekscytowana i jest to dla mnie miła odmiana po tym, jak wyglądał mój początek roku… Ale o tym może opowiem Wam w pierwszym odcinku z serii pogaduszkowej 🙂