7 pysznych smoothie – sezon zimowy

Dobra, przyznam się. Gdyby nie aparat ortodontyczny, nie wiem kiedy pierwszy raz zrobiłabym jakieś smoothie. A teraz nie rozumiem, jak ja mogłam bez tego żyć? Średni czas przygotowania – 5 minut. Smak w skali 1 do 6 – oczywiście 6. Stopień trudności przygotowania – zerowy. Czas zmywania po przygotowaniu – 1 minuta. Koszt – znikomy. No więc jak ja mogłam wcześniej tego nie robić? 

Nadrabiam zaległości i ostatnimi czasy piję je codziennie. To mój sposób na owoce w diecie, bo z aparatem znacznie prościej jest je wypić niż pogryźć. Kombinować można na dziesiątki sposobów, ale sama zanim zrobiłam swoje pierwsze smoothie, zaczęłam od poszukiwania inspiracji w sieci. Dlatego dziś dorzucam swoje :). Jak już przebrniecie przez zdjęcia, na końcu wpisu jest jeszcze kilka wskazówek dotyczących przygotowania.

A jeszcze na wstępie muszę przyznać, że staram się nie łączyć w jednym miksie więcej jak trzech składników. Chcę aby smaki były wyczuwalne, a jak wymieszam ich więcej, robi się z tego po prostu “smak wieloowocowy”.

1. Ananas + kaki/sharon/persymona

smoothie8a

2. Pomarańcza + banan + kiwi

smoothie1

3. Ananas + kiwi

smoothie3

4. Pomarańcza + jabłko + szpinak

smoothie5

5. Kilka cząstek grapefruita + pomarańcza + banan

smoothie6

6. Kilka cząstek grapefruita + pomarańcza + kiwi (jeśli smak jest zbyt cierpki – można dodać trochę miodu)

smoothie7

7. I na szarym końcu tylko ze względu na przypadkowe zdjęcie – Mango + banan + pomarańcza

smoothie4

Aha! Ważna sprawa! Pamiętajcie aby do smoothie, sałatek owocowych i innych takich przekąsek dodawać niewielką ilość jakiegoś oleju. Witaminy A,D,E,K są rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego warto dostarczyć je organizmowi wraz z taką bombą witaminową, jaką niewątpliwie jest smoothie.

smoothie2

A żeby smoothie było jeszcze zdrowsze można dodać do niego jakieś zdrowe dodatki nie wpływające na smak np. otręby owsiane/zarodki pszenne lub mielone siemię lniane. 

Powiedzcie jakie połączenia Wy lubicie najbardziej?

Kategorie: Odżywianie, Zdrowe ciało

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.