Przegląd roku 2015

Kolejny dobry rok za mną! Dobry, bo nikogo mi nie zabrał, a to uważam za najważniejsze. Poza tym to był rok stabilizacji, a ja lubię stabilizację. Inni mogą odbierać to jako nudę, a dla mnie to poczucie bezpieczeństwa, które ma dla mnie w życiu duże znaczenie. Zrobiłam w tym roku też trochę życiowych porządków, wyeliminowałam kilka źródeł stresu, ograniczyłam pewne relacje. Było naprawdę dobrze.

PRZEGLĄD_2015_ROKU

Ale chyba najważniejszym wydarzeniem roku został mój nowy uśmiech! Do dziś czasami nie dowierzam, kiedy widzę siebie na filmie, w lustrze lub na zdjęciach – to naprawdę ja? Co za tym idzie – osiągnęłam poziom samoakceptacji, którego do tej pory chyba w życiu nie doświadczyłam.

aparat_efekty_3

Chociaż to zawdzięczam też drugiej rzeczy, a mianowicie… Pracy przed kamerą. Przez całe życie nie napatrzyłam się na siebie tyle, co w tym roku podczas montażu filmów lub kontroli odcinków ZM-ki przed publikacją. W takiej sytuacji nie ma się wyjścia – trzeba albo siebie w 100% zaakceptować, albo zaczyna się nie cierpieć swojej pracy. Wolałam tę pierwszą opcję. 

IMG_9832 IMG_9793 IMG_0237 IMG_7734

I skoro jesteśmy przy tej pracy z kamerą… Odnalazłam kolejną pasję, czyli zamiłowanie do tworzenia video. Mam nadzieję, że nie znudzi mi się to zbyt szybko i że rok 2016 będzie rokiem rozwoju w tej dziedzinie. 

Miło wspominam też tegoroczne podróże, a najbardziej mój tygodniowy urlop nad ukochanym jeziorem. Całotygodniowy urlop to dla freelancera luksus 😉

IMG_8381 IMG_5002 IMG_7045 IMG_1687

No właśnie. Freelance. To był rok upragnionej stabilizacji, ale też wejścia na wyższy stopień wtajemniczenia, czyli założenia działalności. Niedługo podsumuję ten czas w jakimś poniedziałku freelancera. 

poniedzialek_freelancera_1

To był też rok pracy nad blogiem, którego sukces mierzę nie w ilości publikacji na mój temat, statystykach czy współpracach, ale w ilości wiadomości od Was, że to miejsce do czegoś Was inspiruje. Dziękuję Wam za każdy feedback! Blogowanie to też możliwość poznania nowych ludzi i uczestniczenia w różnych wydarzeniach np. ciekawych warsztatach. Nie stanowi to trzonu mojej działalności zawodowej, ale jest miłym dodatkiem wspomagającym rozwój. 

DSC_5054

Ze zdrowiem bywało różnie, druga połowa roku trochę dała mi w kość… Ale póki co cieszę się z decyzji o zmianie endokrynologa i odstawieniu hormonów. Generalnie nie mam sobie nic do zarzucenia. Było aktywnie, choć gdybym miała kartę Multisport, na pewno byłoby pod tym względem jeszcze lepiej. Marzy mi się np. pole dance, którego w 2015 roku tylko spróbowałam. 

IMG_6655_MG_0039

Ogólnie za sprawą ZdrowoManii spróbowałam wielu nowych rzeczy, np. tańca brzucha, wspinaczki, crossfitu, streetworkoutu. Praca nad ZdrowoManią to w ogóle odrębny temat, dzięki niej miałam okazję poznać wielu wspaniałych ludzi z pasją i olbrzymią wiedzą. 

wspinaczka_randkastreetworkout

A prywatnie był squash, joga, slow jogging, rolki, rower, długie spacery z psem… 

IMG_8318 IMG_6227 IMG_9738IMG_0248IMG_4058 IMG_6905 IMG_9927 IMG_8342

Nie wiem czy pamiętacie, ale to był też niesamowicie ciepły rok! To zdjęcie z lutego:

IMG_7863

To z marca:

IMG_9374

Początek kwietnia:

IMG_9710

A w drugiej połowie kwietnia było już tak:

IMG_9914

Lato też było upalne…

IMG_6450

Jesień też całkiem spoko 🙂

IMG_0139

A jeśli interesują Was moi ulubieńcy (dotyczący zdrowego stylu życia) 2015 roku to zapraszam na nowy film na moim blogowym kanale:

A jaki będzie 2016 rok? Tego oczywiście nikt nie wie. Ja mam co do niego złe przeczucia, ale może to wynikać z moich ostatnich problemów – po prostu chwilowo (?) trudno mi wykrzesać z siebie jakiś optymizm. W każdym razie kiedy inni snują wielkie i ambitne plany rozwojowe, ja podchodzę do tego trochę inaczej i życzę sobie przede wszystkim stabilizacji. Wiadomo, że w tym roku jak w każdym poprzednim nauczę się i doświadczę czegoś nowego… Na pewno odniosę jakieś mniejsze lub większe sukcesy, poznam nowych ludzi i miejsca… Na pewno będzie wspaniale, ale żeby tak było musi się spełnić tylko jedna rzecz – musimy być zdrowi. Ja, moi najbliżsi, mój pies, którego wkrótce czeka długo przez nas odkładana operacja. Jeśli zdrowie nam wszystkim dopisze, to na 100% będziemy szczęśliwi, bo wszystko inne mamy w wystarczającej ilości. 

Dlatego Wam też oczywiście życzę zdrowia, motywacji i dużo uśmiechu w codziennym życiu. Niech 2016 rok będzie jednym z najwspanialszych w Waszym życiu 🙂 

Kategorie: Różne

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.

 • Agnieszko, gratuluję tak fantastycznego roku – zestawienie wygląda imponująco! Życzę Ci by kolejny był taki jak sobie wymarzysz i zaplanujesz 🙂 Trzymaj się ciepło :*

  • Dziękuję Kasiu, dla Ciebie też wszystkiego najlepszego, realizacji planów, spełnienia marzeń i wielu sukcesów w 2016 roku!

 • Wspaniałe zdjęcia! Aż żałuję, że sama tak rzadko uwieczniam swoje chwile.
  Agnieszko, zgadzam się z tym co napisałaś, dlatego życzę Ci przede wszystkim zdrowia i dobrego samopoczucia! 🙂

  • To może postanowienie noworoczne, żeby w 2016 robić więcej zdjęć? Polecam 🙂 i dziękuję za życzenia!

 • Fantastyczne zdjęcia, widać, że rok był udany! W nowym roku życzę Ci dużo, dużo zdrowia, szczęścia, optymizmu i ciągłego uśmiechu na twarzy!

  • Dziękuję bardzo i również życzę samych dobrych rzeczy w 2016 roku 🙂

 • Na tych zdjęciach Twój rok wygląda niesamowicie kolorowo i aktywnie 🙂 Wszystkiego dobrego w kolejnym, przede wszystkim zdrowia i stabilizacji 🙂

  • Dziękuję, również życzę wszystkiego dobrego 🙂

 • Fajny był ten Twój 2015 rok 🙂 I fajnie bo mogłam Cię poznać na żywo i w ogóle się nie zawiodłam <3 W Nowym Roku życzę Tobie przede wszystkim zdrowia, które – jak sama zdążyłaś zauważyć – jest najważniejsze. Rozwoju, który jest tak niezwykle ważny w życiu oraz stabilizacji. Aby wszystko czego pragniesz było na wyciągnięcie ręki. Bądź szczęśliwa, tak po prostu 🙂 :*
  p.s. Piona dla W. i tuli tuli dla Lunaska 🙂

  • Dziękuję, cieszę się, że udało nam się poznać i mam nadzieję, że w tym roku też będzie niejedna okazja do spotkania (w zeszłym były aż 3, co na osoby mieszkające w innych miastach jest całkiem niezłym wynikiem według mnie ;)). Wszystkiego najlepszego dla całej Waszej 4, a właściwie 5 🙂

   • Ja też mam taką nadzieję, choć ja już nie dam rady przytoczyć się do Wawy, więc czekam, a w zasadzie to czekamy na Was we Wro 🙂

 • Dziękuję, że jesteś <3

  • A ja dziękuję, że Wy jesteście 🙂

 • W takim razie życzę Wam dużo zdrowia <3 I spełniania marzeń w 2016 roku 🙂
  PS. Uwielbiam Twoje blogowe zdjęcia, dają tyle pozytywnej energii! Bądź z nami w 2016, a ten rok na pewno będzie energetyczny i zdrowszy! 🙂

  • Aguś dziękuję i dla Ciebie też najlepsze życzenia, mam nadzieję, że w tym roku w końcu uda nam się poznać osobiście 🙂

 • Rzeczywiście to był Twój rok! Pamiętam twoje nieśmiałe początki na yt,a teraz zero stresu przed kamerą. Życzę Ci aby Nowy Rok był równie dobry jak ten:)

  • Lepiej wymaż z pamięci te moje nieśmiałe początki 😀 ja niechętnie do nich wracam ;). Dla Ciebie też wszystkiego co najlepsze w nowym roku!

 • Nawet nie wiem jak w słowach wyrazić jak wielką inspiracją dla mnie jesteś. Życzę Ci dużo zdrowia na 2016 rok i mam nadzieje, że uda mi się Ciebie poznać. 🙂

  • Dziękuję za ciepłe słowa i również mam nadzieję, że będzie okazja do poznania się osobiście 🙂

 • Rok pełen wrażeń 🙂 niech kolejny też taki będzie. I zdrowia, dla całej Waszej trójki!

  • Dziękujemy, dla Waszej trójki też zdrówka i spełnienia marzeń 🙂

 • To najbardziej, najwięcej życzę Ci zdrowia. Tobie i Twoim bliskim (w tym oczywiście Lunaskowi! :)) Kiedy tak patrzę na to co osiągnęłaś w ostatnich miesiącach to jestem pełna podziwu i jestem pewna, że będzie jeszcze lepiej 🙂 Bo widać w Tobie zapał i stały rozwój, a to zawsze ścieżka ku dobremu. Dobrego i stabilnego Nowego Roku!

  • Ja nie mam poczucia, że jakoś strasznie dużo osiągnęłam, ale najważniejsze, że w ogólnym podsumowaniu to był dobry rok. Dziękuję za życzenia i jesteś kolejną osobą, przy której muszę to napisać – mam nadzieję, że uda nam się spotkać w tym roku 🙂

   • Również mam nadzieję, że uda nam się w końcu spotkać :)) Bardzo żałuję, że nie udało mi się dotrzeć na blogowigilię, ale w ostatniej chwili Krecik nam się pochorował (a mieliśmy jechać całą bandą). A co jest Lunaskowi, że musi mieć operację?

    • Karolina mi mówiła o Kreciku 🙁 mam nadzieję, że już ok? Operacja Lunaska to długo odkładana sterylizacja. Nasz weterynarz nie jest zwolennikiem sterylizacji u każdego psa, ale u Luny niestety widzi już wskazania (problemy natury psychicznej, ciągłe pilnowanie różnych przedmiotów, agresja itp.)

    • Tak, tak – z Krecikiem już jest ok, dziękuję 🙂 Tylko niestety dziadunio jest za stary na zabiegi chirurgiczne (co byłoby wskazane), więc stan zapalny może wrócić za jakiś czas. A ja nie mogę patrzeć na takie rzeczy, naryczałam się widząc tą jego spuchniętą mordkę.
     U mnie obie dziewczyny wysterylizowane, przy czym u Trufli były później powikłania (musiała mieć jeszcze operację usunięcia gruczołów mlekowych, czeka ją jeszcze jedna i też cały czas odkładamy), ale to ponoć bardziej kwestie genetyczne niż coś co się często zdarza. No i Trufla ma jakieś takie “szczęście” do różnych niespodzianek. To powodzenia dla Luny, zima to akurat dobry czas na sterylizację, na pewno wszystko będzie dobrze 🙂

 • Aga, piękne zdjęcia i podsumowanie. 🙂 Gratuluję Ci mocno ZdrowoManii – jest to cudowny projekt, który genialnie Ci wychodzi. Twórz tak dalej. 😉
  Wszystkiego co najlepsze w tym nowym roku!

  • Dziękuję, ja Tobie również życzę samych wspaniałych rzeczy i doświadczeń w nowym roku 🙂

 • nil_admirari

  Zazwyczaj tylko czytam, ale Twoje podsumowanie ruszyło mnie do skomentowania 🙂
  Jesteś naprawdę świetną blogerką, zawsze chętnie czytam każdy Twój post, a przy tym wydajesz się być niesamowicie naturalną, wrażliwą i sympatyczną osobą.
  Oby wszystko układało się po Twojej myśli i ten rok był jeszcze bardziej udany niż poprzedni! 🙂

  • Fajnie, że się odezwałaś 🙂 dziękuję za miłe słowa – tak jak napisałam, są one dla mnie najcenniejszą rzeczą w blogowaniu i najlepszym wiatrem w żagle. Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego w tym roku 🙂

 • Agniesia

  Agnieszko życzę Ci w tym Nowym roku żeby wszystkie Twoje pragnienia się spełniły! Dużo zdrowia i rozwoju bloga, dzięki któremu inni też mogą stać się zdrowsi 😉

 • Agnieszko oby ten nowy rok byl dla Ciebie jak najlepszy i bys mogla jak najczesciej pokazywac swiatu ten nowy usmiech made in 2015. Pozdrawiam serdecznie Beata

  • Nowy uśmiech made in 2015 😀 dobre. Dziękuję Beatko i dla Ciebie też najserdeczniejsze życzenia – sukcesów, spokoju i spełnienia marzeń oraz realizacji planów 🙂

 • Tak bardzo zazdroszczę Ci pięknego uśmiechu! Ja noszę aparat (drugi w moim życiu!) od 2012 i jeszcze się z nim męczę. Ale w tym roku, mam nadzieję, już się pożegnamy… 🙂
  Jakże aktywny rok miałaś! Nic tylko brać przykład!

  Jeszcze piękniejszego 2016!

  • Po takim czasie pewnie już tak się przyzwyczaiłaś do aparatu, że kolejne miesiące to już naprawdę pikuś. Życzę Ci aby szybko zleciało i abyś po zdjęciu aparatu była tak szczęśliwa jak ja 🙂

 • Super foto podsumowanie roku. Faktycznie klimat mieliśmy iście afrykański 🙂 W Nowym Roku życzę Ci wszystkiego czego sama sobie na ten rok życzysz. Jestem pewna, że Luna zniesie operację dobrze i wszystko będzie w jak najlepszym porządku 🙂

  • Oby tak było jak mówisz 🙂 ja Tobie również życzę spełnienia marzeń i planów w 2016 roku 🙂

 • Dziękuję! Również życzę wszystkiego najwspanialszego 🙂

 • Goszcz

  To czysta przyjemność oglądać taki przegląd, jesteś inspiracją do pracy i dbania o swoje zdrowie 🙂 Powodzenia w kolejnym roku i tak jak napisałaś – życzę zdrowia Tobie i Twoim bliskim 🙂

 • Myślę, że możesz być z siebie naprawdę dumna! Zdjęcia pokazują jak byłaś szczęśliwa, ile zrobiłaś, żeby dojść do miejsca, w którym teraz jesteś. Życzę Ci, żeby to trwało, a do tego tak jak sama napisałaś, potrzebujemy zdrowia i tego Ci życzę jak najwięcej! Plany można odłożyć na później, ale zdrowia na inne nie wymienimy 🙂

 • Aga 3mam kciuki za twój 2016 rok. I błagam pisz, twórz i nagrywaj i motywuj dalej całą Polskę! Tego Ci życzę i sobie też, bo zaczynam wkoncu naprawdę o siebie dbać i jestem łasa na porcje solidnej inspiracji, której jak dotąd nigdy mi na lifemenagerce nie zabrakło. 🙂

 • Cóż za aktywny rok! 🙂 To prawda, inspirujesz, spędziłam z lifemenagerką kolejny rok i wiem, że w 2016 również będę Cię czytywać 🙂

 • Agnieszko, gratuluję 2015 roku, odwagi, cieprliwości i tego, ze sie nie poddawałaś, choc pamietam, że były ciężkie momenty (dzieliłas się tym na blogu).

  Mam nadzieję, że pomimo złych przeczć ten nowy rok jednak będzie dla Ciebie pozytywny-pamietaj, że Twoje nastawienie, najbardziej determinuje rzeczywiste wydarzenia:) Uwierz, że będzie dobrze.
  Jaka operacja czeka Lune?

 • Sylwia

  Cześć Agnieszko,

  Czytam Cię od lat, obserwuję na Snapie i Insta. Bardzo Cię lubię, a to chyba mój pierwszy komentarz 😉
  Chciałam Cię poprosić o opinie na temat tego białego roweru, który widać na zdjęciach z lata. Polecasz?

  Pozdrawiam Cię serdecznie.

  • Nie bardzo 🙁 to był rower z supermarketu, w zasadzie od początku nie działała w nim jedna przerzutka (najlżejsza) i dość ciężko się nim jeździ. Planuję go wymienić na lepszy model jak tylko będę miała taką możliwość.