7 powodów, dla których warto zrobić prawo jazdy

Wchodzę tym postem w kompetencje Filozofii Jazdy, ale wierzę, że mi wybaczy, bo nasza grupa odbiorców raczej nie pokrywa się w 100% i może nie naprodukuję się tutaj tak całkiem na marne… A nie mogę się powstrzymać, naprawdę. Kiedyś zawzięcie wszystkich przekonywałam, że nigdy nie wsiądę za kółko bo to nie dla mnie, bo jestem zbyt nerwowa, bo to dla mnie czynność nie do ogarnięcia, bo w ogóle mnie to nie kręci itp…. Głupia byłam, ot co. Dziś bez prawa jazdy nie wyobrażam sobie życia i znam kilka osób, których historia jest dokładnie taka sama jak moja 🙂

prawko

1. Prawo jazdy jest potrzebne w karierze zawodowej – nieważne czym się zajmujesz, w każdej pracy może się ono przydać. I to jest powód dla którego ja zdecydowałam się jednak wbrew swoim przekonaniom zrobić prawko – było ono moim warunkiem awansu, a później otworzyło mi drogę do innego stanowiska pracy.

2. Niezależność to podstawa – drętwieję na dźwięk słów “nie robię prawka, bo mój Misio ma, więc mi nie jest ono potrzebne”. O ludzie. Ten Misio może Cię pewnego dnia opuścić, nic nie jest w życiu zagwarantowane, a już na pewno nie wieczna miłość do grobowej deski. Misio może też zachorować, złamać rękę lub nogę i wtedy to on będzie potrzebował Ciebie w roli kierowcy. Ogólnie – nie licz na Misia, jedyną osobą, na którą możesz liczyć ZAWSZE jesteś wyłącznie ty sama – piszę do kobiet, bo z ust facetów nigdy nie słyszałam tego głupiego argumentu.

3. Jazda samochodem może się okazać jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, jakie masz możliwość robić w życiu – serio serio. Ja to uwielbiam, choć gdyby 8 lat temu ktoś mi powiedział, że zostanę automaniaczką – wyśmiałabym go. Nie robiąc prawka nigdy nie zaznasz tej przyjemności, jaką daje prowadzenie samochodu. Nie odbieraj sobie tego 🙂

4. Być może kiedyś zamieszkasz za miastem – tam samochód i prawko są niezbędne do życia. I od tego czy je posiadasz w kryzysowej sytuacji może zależeć zdrowie lub nawet życie bliskiej Ci osoby.

5. Jeśli masz wrażenie, że Cię to przerasta – masz kolejny powód aby to prawko zrobić. Ze swoimi słabościami i ograniczeniami trzeba walczyć, a nie pozwalać im zawładnąć swoim życiem.

6. Nie wierzę w coś takiego jak brak talentu do prowadzenia samochodu. To umiejętność, którą może nabyć każdy kto wykaże odrobinę chęci i zaangażowania. O braku talentu na pewno nie świadczą niezdane egzaminy na prawko. Tak naprawdę niewiele mają one wspólnego z późniejszą jazdą i w dużej mierze zależą od szczęścia. Możesz zdawać egzamin 10 razy, a potem przez 10 lat jeździć zupełnie bezkolizyjnie.

7. W sumie to co się będę dalej rozpisywać – ostatni powód mieści w sobie wszystkie inne – jeśli nie zrobisz prawa jazdy, na pewno przyjdzie moment, kiedy będziesz tego żałować.

Hej, dziewczyny “kierowczynie” 😉 co dodałybyście do tej listy?

Kategorie: Rozwój osobisty

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.