Wartościowe kanały na YouTube cz. I – zdrowie

Zdrowy styl życia

Przyznam, że w ciągu ostatniego roku mój stosunek do YouTube bardzo się zmienił. Kiedyś kojarzył mi się on jedynie z vlogerkami zachwycającymi się zapachami wąchanych przed kamerą perfum i przykładającymi do obiektywu szminki przy jednoczesnym zerkaniu w podgląd czy na pewno obiekt jest odpowiednio wyostrzony. Ewentualnie z vlogami, gdzie ktoś szczegółowo streszczał swój dzień nie pomijając tak fascynujących czynności jak zmywanie naczyń, wyjścia do sklepu po masło czy pójścia na pocztę. Na szczęście z czasem kiedy YouTube stał się jeszcze popularniejszy, wybór dostępnych na nim treści zdecydowanie się poszerzył. Dziś to naprawdę profesjonalne medium i to świetne, że jest ono dostępne dla każdego. Jednak z szacunku dla mojego czasu staram się oglądać głównie te produkcje, które coś w moje życie wnoszą. Mówiąc wprost – oglądam głównie kanały związane ze zdrowiem, biznesem, samorozwojem i motywacją. Dziś pokażę Wam kilka kanałów o zdrowiu, które subskrybuję i które czasami zainteresują mnie jakimś filmem. 

youtube

1. Neti Aneti

Można powiedzieć, że kanał ten prowadzony jest nie tylko przez Anetę, ale i jej męża Patryka. Patryk z racji swojego zawodu (nie wiem dokładnie kim jest, ale jest związany z medycyną), ma bardzo dużą wiedzę na temat zdrowia. Warto zapoznać się z tym co mówi, a potem oczywiście i tak samemu zdecydować w co się wierzy. Świetne jest to, że autorzy kanału nie narzucają swojego zdania – Patryk dzieli się swoją wiedzą, ale jednocześnie zachęca do obserwowania swojego organizmu i indywidualnie dobranej diety.

2. Kierunek Zdrowie

Lubię ten kanał za zdrowe przepisy, choć przyznaję, że na razie zrealizowałam tylko jeden (surówka z jabłka i buraka – pycha!). Autorka na kanale dzieli się też swoimi poglądami na różne sprawy związane ze zdrowym stylem życia, ale te filmy oglądam rzadziej. Trochę mam wrażenie, że autorka zalicza się do osób, które nigdy w życiu nie wezmą do ust frytek czy pizzy z mozzarellą. Oczywiście nie mam nic przeciwko, ale nie chcę aby ktoś mnie wpędzał w kompleksy ;). 

W każdym razie – kanał polecam bo niewątpliwie jest na nim dużo wartościowych i inspirujących treści. 

3. Nesja89 

Kolejny kanał na którym można znaleźć ciekawe, proste i zdrowe przepisy. Tu nie ma co się rozpisywać, po prostu zerknijcie i sprawdźcie czy coś Was zainspiruje. 

4. Rusz się

Znalazłam to miejsce bardzo niedawno, ale zatrzymało mnie na dłużej. To już bardziej profesjonalny kanał o bardzo zróżnicowanej tematyce – znajdziecie na nim przepisy, treningi, wywiady, wskazówki… Całe mnóstwo rzeczy dla osób zainteresowanych zdrowym stylem życia

5. Ziołowy zakątek

Klaudyna ma olbrzymią wiedzę na temat naturalnych produktów, które mogą wspomóc nasze zdrowie i urodę. Jeśli interesują Was różnego rodzaju zioła, naturalne mikstury na różne dolegliwości itp. – zerknijcie koniecznie 🙂

6. ZdrowoMania

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć tego kanału, bo przecież jest najlepszy 😉

ZdrowoMania to kanał dla osób zainteresowanych szeroko pojętym zdrowym stylem życia. Moim celem jest inspirowanie widzów do testowania na sobie nowych aktywności fizycznych i przygotowywania bardzo prostych i zdrowych posiłków. Dodatkowo staram się poruszać też inne tematy związane ze zdrowiem, o których opowiadają moi goście – specjaliści w swojej dziedzinie. I tak rozmawialiśmy już m.in. o miodach naturalnych, świadomych zakupach, wpływie psa na zdrowie, a porozmawiamy jeszcze m.in. o zdrowym śnie, o dbaniu o wzrok, o śniadaniach i wielu innych rzeczach, o ile oczywiście będzie mi dane dalej realizować program. Niedługo na kanale będą pojawiać się też bardziej praktyczne filmy, np. z zestawami ćwiczeń lub instruktażami dla początkujących (na przykład jak nauczyć się hamować na rolkach 😀 ha, sama wreszcie się tego nauczę). Subskrybujcie, lajkujcie, udostępniajcie itd. bo będzie fajnie 🙂 

Przypominam też, że na fanpage’u ZdrowoManii aktualnie trwa konkurs

Jeśli dodalibyście coś do tej listy – komentarze są dla Was 🙂 chętnie poznam więcej kanałów o zdrowym stylu życia. 

 W kolejnym takim wpisie pokażę Wam wartościowe kanały na YouTube o tematyce motywacyjnej, rozwojowej i biznesowej. 

 

Kategorie: Zdrowe ciało

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.