Miesiąc dla zdrowia #2 – gdzie szukać inspiracji (i kto mnie inspiruje)

Motywacja, o której pisałam ostatnio, to nie wszystko. Dobrze jest otaczać się ludźmi, którzy inspirują nas do robienia dobrych rzeczy. I dziś to jest niesamowicie proste – jeśli brakuje nam takich osób w codziennym życiu, spokojnie możemy znaleźć je w internecie. Osobiście jestem bardzo podatna na inspiracje płynące z zewnątrz. Potrafię na przykład chwilę po wygodnym umoszczeniu tyłka na kanapie wstać z niej i iść biegać, bo na facebooku zobaczyłam, że ktoś pochwalił się jakimś swoim sportowym osiągnięciem. Jednak uważam, że aby być podatnym na tego typu inspiracje i robić coś pod ich wpływem, trzeba posiadać tę wewnętrzną motywację, o której pisałam ostatnio. 

MIESIĄC DLA ZDROWIA#2 - INSPIRACJA

Gdzie szukać inspiracji? Powiem Wam gdzie ja je znajduję i kto mnie najbardziej inspiruje 🙂

Pinterest i Instagram

Pomysły na kulinarne eksperymenty często czerpię z serwisu Pinterest. Czasami wystarczy, że zobaczę jakieś zdjęcie i w mojej głowie od razu rodzi się pomysł jak coś takiego odtworzyć przy pomocy zdrowych składników. Nie przeglądam całego serwisu, ale słowem kluczowym, które najczęściej wpisuję w wyszukiwarkę jest słowo “healthy” 😉 a do tego w zależności od potrzeb dodaję “snacks”, “lunch”, “breakfast” itp. 

Na podobnej zasadzie działa dla mnie Instagram, gdzie wyszukuję interesujące mnie rzeczy po hashtagach. Dodatkowo obserwuję na nich osoby prowadzące blogi o zdrowym stylu życia, z nadzieją, że wrzucą czasem jakieś inspirujące rzeczy. 

Książki kulinarne i o zdrowym stylu życia

Np. książki Beaty Sadowskiej czy Agnieszki Maciąg… Czasami nie odtwarzam przepisów w 100% a traktuję je jedynie jako inspirację i dostosowuję je do tego, co mam w danym momencie w domu. Recenzje różnych tego typu książek znajdziecie na moim blogu tutaj.

Fanpages

Chętnie lajkuję na Facebooku fanpages o tematyce zdrowego stylu życia. Sama też kilka takich prowadzę, ale nie chcę ich linkować, bo nie chcę mieszać bloga z moimi projektami zawodowymi. Muszę tutaj jednak podkreślić, że ogrom inspiracji znajduję właśnie podczas pracy nad tymi profilami. Cieszę się, że moja praca tak dobrze łączy się z moimi prywatnymi zainteresowaniami. 

Przykładowe fanpages, które podrzucają czasami jakieś fajne ciekawostki na temat zdrowego stylu życia to:

Zastanawiam się, czy fanpage’a ZdrowoManii nie wzbogacić o tego typu publikacje… Pojawiałyby się na nim nie tylko informacje o odcinkach, ale też krótkie wskazówki i inspiracje dot. zdrowego stylu życia. Zastanawiam się nad tym póki co 🙂 możecie dać znać co o tym myślicie. 

Ogólnie lajkowanie tego typu stron jest fajne, bo ułatwiamy sobie w ten sposób dostęp do różnych informacji. Ja często przeglądam tablicę FB np. w poczekalni u lekarza lub podczas jazdy metrem i wtedy mam czas aby wejść w interesujące mnie linki. 

Blogi / Vlogi

Do tego, że blogi potrafią być niezwykle inspirujące na pewno nie muszę nikogo przekonywać. Powiem więc o konkretnych osobach, które są dla mnie największymi inspiracjami. Takim absolutnym numerem jeden jest Mimi Ikonn. Raczej nigdy nie będę prowadzić takiego trybu życia jak ona, ale Mimi ogólnie jest według mnie wspaniałą osobą, z której warto brać przykład. Oceniam to oczywiście na podstawie tego co pokazuje w sieci, ale szczerze mówiąc ewentualne ciemniejsze strony jej życia i osobowości mnie nie interesują. Najważniejsze, że patrząc na nią widzę szczęśliwą, zadbaną i spełnioną kobietę, która dba o swój związek i relacje z ludźmi, kocha zwierzęta i po prostu – jest dobrym człowiekiem. Jej filmy to nie tylko spora dawka pięknych obrazków, ale też wiele mądrych słów i niestandardowego podejścia do życia. Mimi i jej mąż Alex naprawdę wiele już widzieli, a mimo to nadal zachwycają się każdym zachodem słońca, spotkanym na ulicy kotem czy odwiedzaną plażą. 

Inspirującą osobą jest dla mnie również Nissiax83. Agnieszka jest kopalnią wiedzy jeśli chodzi o pielęgnację skóry, a także źródłem wielu inspiracji dotyczących zdrowego stylu życia. To mądra i piękna kobieta, której zarówno przyjemnie się słucha jak i na nią patrzy. To samo mogę powiedzieć o Agacie z bloga Poczuj się lepiej, od której dodatkowo bije takie ciepło i spokój, jakiego nie znajduję nigdzie indziej w Internecie :). 

To takie moje podium osób, których styl życia przekonuje mnie niemal w całości i u których zawsze znajdę coś inspirującego. Cechuje je również to, że treści które wrzucają do internetu są dobrze przemyślane. Mam pewność, że poświęcając im kilka (czy nawet więcej) minut swojego życia, na pewno wyniosę z tego coś wartościowego, a nie tylko uczucie konsternacji towarzyszące oglądaniu kogoś w bardzo prywatnych sytuacjach np. sprzeczki z partnerem na temat wyższości sera żółtego nad białym. Ale to oczywiście nie są jedyne osoby, które mnie inspirują. Alina sprawia, że dzięki niej mam ochotę ogarnąć swoją przestrzeń i lepiej się zorganizować. Kasia inspiruje (i motywuje) mnie do tworzenia lepszych treści video. Dzięki Agnieszce mam ochotę uporządkować swoje freelancerskie życie, papiery i narzędzia pracy. Ale takich pozytywnie wpływających na moje życie internetowych twórców jest oczywiście więcej… Z tym że są to raczej blogerzy, a nie np. polskie top trenerki, które swoimi codziennymi treningami bardziej wpędzały mnie w kompleksy niż motywowały ;). 

W obserwowaniu takich inspirujących osób nie chodzi oczywiście o to, aby kopiować czyjeś życie 1 do 1. Nie chodzi też o to, aby dana osoba była naszą główną motywacją… Bo co jak przestanie prowadzić bloga lub kanał na YouTube? Znowu zmierzam w kierunku pisaniny o motywacji wewnętrznej, więc może na tym skończę, aby już się nie powtarzać :). 

Czekam oczywiście na Wasze typy kto lub co Was inspiruje. Może przy okazji sama poznam kogoś nowego 🙂

 

Kategorie: Zdrowe ciało, Zdrowy duch

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.