Joga w domu – z kim ćwiczyć? [polskie kanały o jodze cz. II]

Nieco ponad rok temu pokazałam Wam kilka wartych uwagi polskich kanałów na YouTube, na których znajdziecie sekwencje jogi i które ogólnie poruszają tę tematykę. Od tamtego czasu trochę tych kanałów przybyło, a ja wciąż otrzymuję pytania o to, z kim ćwiczę. No to czas na kolejną część! Wybrałam 4 polskie kanały o jodze, które regularnie dodają jakieś filmy i moim zdaniem warto je subskrybować. 

Polskie kanały o jodze

Małgosia Mostowska

Baaaardzo polubiłam Gosię! Na jej kanale znajdziecie przede wszystkim filmiki z sekwencjami. Najczęściej trwają one kilkanaście minut, ale są też też dłuższe, 20-40 minutowe. Ja bardzo lubię dłuższe sekwencje i brakuje mi ich na polskim YouTube, najczęściej chodzę po nie do Ani Brzegowej, o której wspomniałam w poprzednim zestawieniu. Jednak kilkunastominutowe filmiki też bardzo się przydają, kiedy np. chcemy poćwiczyć rano, po męczącym dniu, albo w ramach krótkiego “rozruchu” w środku dnia. U Gosi znajdziecie np. ćwiczenia rozciągające na szpagat, jogę na lepsze trawienie, sekwencję przygotowującą do zrobienia mostka (ulubiona pozycja Gosi ;)), jogę na wzdęcia, jogę podczas menstruacji, czy jogę na nadgarstki (które podczas praktyki często intensywnie pracują i warto poświęcić im więcej uwagi). Dodatkiem do tej świetnej treści jest przyjemna muzyka i śliczna dziewczyna z relaksującym głosem. Warto zajrzeć, naprawdę 🙂

Anatomia jogi w praktyce

Kolejna Gosia :). Dużą wartością tego kanału są filmiki rozbierające na części pierwsze różne asany. Gosia jest fizjoterapeutką, więc często zwraca uwagę na szczegóły, o których nie mówią inni. Podoba mi się, że mówi też o ograniczeniach, jakie może mieć w ciele każdy z nas. Niektórzy bowiem będą mieli spory problem z otwarciem bioder, inni ze skłonami (to ja, to ja!), a jeszcze inni np. z wygięciami do tyłu. Gosia podpowie jak radzić sobie w takich sytuacjach i jak stopniowo dojść do niektórych asan. Na tym kanale znajdziecie też filmiki “pogadankowe” na tematy związane z jogą. Czuję, że Gosia w tym roku bardzo się rozwinie i że znajdziemy u niej dużo ciekawych treści. Spodobał mi się u niej np. nowy cykl “Na macie przy herbacie”, w którym znajdą się rozmowy z innymi joginami. 

Trenerka Info

U Oli znajdziecie nie tylko filmiki jogowe, gdyż jej specjalizacja jest nieco szersza. Ale jogi jest naprawdę dużo. To mama dwójki dzieci, ale po jej figurze w ogóle tego nie widać, ma piękne ciało :). Nagrywa w różnych sceneriach, co według mnie dodaje kanałowi sporo smaczku ;). Oprócz sekwencji (najczęściej kilkunastominutowych) na kanał dodawane są też króciutkie “jogowe inspiracje”. Lubię takie filmy, bo od samego patrzenia na nie zachciewa się ćwiczyć!

Portal Yogi

Bardzo różne filmy, bardzo różni nauczyciele… Ten kanał z wyżej wymienionych podoba mi się najmniej, bo nie satysfakcjonują mnie sekwencje krótsze niż 10 minut, a tu znajdziemy nawet filmiki 2-3 minutowe, które moim zdaniem zbyt wiele nie wnoszą. Polecam jednak ten kanał, bo subskrybując go można czasami trafić na film perełkę (np. gościnne wystąpienie Gosi z Anatomii jogi). 

Na dziś to tyle, za jakiś czas (pewnie znowu za rok ;)) polecę Wam kolejne kanały o jodze tworzone przez Polaków. Podczas pisania tego posta rozmawiam z Agatą i jak słusznie ona zauważyła – joga pięknie się w Polsce rozwija, kanałów o tej tematyce przybywa, a wraz z nimi przybywa ćwiczących. To jest super! 

Polecam Wam też nowy odcinek ZdrowoManii z Agatą o strala jodze. 

Przyjemnej praktyki!

Kategorie: Aktywność fizyczna, Zdrowe ciało

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.