Czym karmić psy i koty – wywiad z dietetykiem psów i kotów

Rzadko dodaję tutaj post tylko z linkiem do ZdrowoManii, ale ten odcinek wydaje mi się bardzo ważny i wartościowy (oczywiście dla posiadaczy zwierząt domowych), więc nie chcę aby został przeoczony przez osoby, które nie subskrybują ZdrowoManii. To niecałe 9 minut, które może całkowicie zmienić Twoje spojrzenie na kwestię odżywiania pupila. 

Moim gościem jest Agnieszka Cholewiak-Góralczyk z Fundacji Barfne Korepetycje. Z wywiadu dowiecie się:

  • jakie błędy w żywieniu zwierząt najczęściej popełniają Polacy i czym one skutkują
  • na co zwracać uwagę podczas zakupu karmy dla psów 
  • czym najlepiej karmić zwierzęta domowe
  • jakie mięso wybierać
  • czy psy i koty mogą jeść owoce i warzywa i jeśli tak, to w jakich proporcjach
  • czego unikać w diecie zwierząt domowych

Agnieszka zaproponowała, że jeśli odcinek zostanie pozytywnie przyjęty, możemy nagrać filmik z konkretnymi posiłkami, jak szykować mięso dla zwierzaków itd. Dla mnie nagrywanie tego byłoby daleko poza strefą komfortu, ale gdyby było dużo głosów na tak, zrobię to dla Was 😉

Akceptowalne karmy o których wspominamy to Butcher’s i Gran Carno Animonda. 

Polecamy też dwie grupy na Facebooku:

Jako że byliśmy na nagraniach we trójkę, tzn. ja, Wojtek i Luna, od razu skorzystaliśmy z barfnych korepetycji Agnieszki i postanowiliśmy spróbować tego sposobu odżywiania u naszego psa. Zabierzemy się za to po powrocie z urlopu. Co ciekawe – Luna od razu polubiła Agnieszkę, mimo że z natury jest bardzo zdystansowana w stosunku do obcych. Chyba wyczuła, że Aga zmienia życie wielu zwierzaków na lepsze <3. Chciałabym jakoś ją w tym wesprzeć, dlatego proszę Was o puszczanie tego odcinka w świat!

P.s. Odcinek ten realizowałam sama, tzn. z pomocą Wojtka, więc wybaczcie trochę gorszy dźwięk – mieliśmy jeden mikrofon, którego nie można było osłonić od wiatru, bo musiał być skierowany też w moją stronę. 

Kategorie: Różne

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.