ZdrowoMania odc. 27 – jak dbać o kręgosłup, kalistenika

Zapraszam na nowy odcinek i aż 3 filmy instruktażowe. Zaszalałam w tym tygodniu…  

Jak dbać o kręgosłup – to temat realizowany na życzenie jednej z Was (pozdrawiam :)). Rozmowa z ortopedą była bardzo inspirująca również dla mnie, bo przyznaję, że nie poświęcam tej części ciała zbyt wiele uwagi… To oczywiście błąd, kręgosłup może się na nas zemścić za złe traktowanie, więc naprawdę warto się nad nim teraz “pochylić” i bardziej zadbać o jego higienę pracy. 

Nagraliśmy dla Was również dwa króciutkie filmy instruktażowe. Z prawidłową pozycją siedzącą:

Oraz z podnoszeniem ciężarów:

Aktywność fizyczną tego odcinka dłuuuugo odwlekałam, bo choć mój mężczyzna miał trochę do czynienia ze street workoutem, miałam o tym sporcie nieco błędne przekonanie. Kalistenika kojarzyła mi się jedynie z podciąganiem i tradycyjnymi pompkami, a oprócz tego z różnymi akrobacjami na drążkach, które są oczywiście totalnie poza moim zasięgiem. Podczas nagrań przekonałam się jednak, że moje myślenie było błędne. Moje podejście zmieniło się do tego stopnia, że dziś po porannym bieganiu podeszłam na osiedlową siłownię plenerową i zrobiłam użytek z paru drążków :D. 

Jeśli macie w swojej okolicy jakiś park do kalisteniki, polecam ten krótki zestaw ćwiczeń dla początkujących, który przygotował dla mnie Marcel z Ghetto Workout Poland

A to moje ulubione zdjęcie z wczorajszych nagrań… Moja mina mówi sama za siebie – Ale że ty chcesz, żebym ja TO zrobiła?!?!

streetworkout2

A do tego drążka to w ogóle ledwo doskoczyłam…

kalistenika3kalistenika2Ale spoko, podoba mi się, będę czasami towarzyszyć mojemu chłopakowi podczas wizyt w takich parkach. 

Spróbujecie? Macie w swoich miastach parki do street workoutu? 

 

Kategorie: Aktywność fizyczna, Zdrowe ciało

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.