Pomysły na spersonalizowane prezenty “zrób to sam”

Uwielbiam spersonalizowane prezenty, w które ktoś włożył trochę pracy i przede wszystkim serca. Jednym z najlepszych prezentów jaki w życiu dostałam była płyta z hiszpańskimi kolędami, której słucham co roku. Nic tak nie wprawia mnie w świąteczny nastrój, jak ta muzyka. Dostałam tę płytę już wiele lat temu od przyjaciółki i wyciąganie jej w pierwsze grudniowe dni to dla mnie niemalże rytuał. 

pomysly_na_prezenty

Dzisiaj chciałabym Was namówić do przygotowania dla swoich bliskich właśnie tego typu prezentów. W tym celu wybrałam kilka drewnianych akcesoriów i przedstawię Wam moje pomysły jak je wykorzystać. Wszystkie drewniane produkty pochodzą ze sklepu mojej przyjaciółki, który prowadzi na Etsy. Na końcu posta znajdziecie zniżkę, którą możecie wykorzystać podczas ewentualnych zakupów. Podsuwam tylko pomysł, ale pamiętajcie, że w przypadku pudełek najważniejsza jest zawartość, dlatego przygotowałam kilka inspiracji czym możecie sprawić radość bliskim osobom. 

Jeśli chodzi o to co można zrobić z takim surowym drewnem to możliwości jest sporo. Można je polakierować, pomalować na dowolny kolor lub w dowolne wzory, można ozdobić je metodą decoupage… Można też oczywiście pozostawić w stanie surowym. 

1. Pudełko na płytę. A na płycie oczywiście coś dedykowanego specjalnie dla osoby, którą chcecie obdarować. Może to być np.:

  • składanka z muzyką, która kojarzy jej się z jakimś fajnym wyjazdem lub innymi miłymi chwilami
  • film, który bardzo lubi i który lubi rytualnie czasami sobie odtwarzać
  • zdjęcia z Waszych wspólnych imprez, wyjazdów

il_570xN.743434619_9gqr2. Pudełko na herbatki. Wiele osób uwielbia herbaty… Zamiast kupować im jedną, stwórzcie cały zestaw. Pudełko to jest dostępne w różnych wersjach i może być podzielone na różną ilość przegródek. 

il_570xN.733098379_feij

3. Pudełko na skarby 😉 i tutaj znowu – jest kilka możliwości co możecie dorzucić do takiego pudełka… Mogą to być na przykład:

  • wywołane zdjęcia, np. Wasze wspólne zdjęcia z wakacji, zdjęcia dziecka lub wnuka obdarowanej osoby itp.
  • wydrukowane kartki z przepisami na potrawy trafiające w gust kulinarny osoby, którą obdarowujecie
  • pozytywne cytaty, po które obdarowana osoba może sięgać w gorszych chwilach

il_570xN.758683808_1d8m

4. Zestaw kredek + kolorowanki dla dorosłych. Tylko koniecznie wykorzystajcie potencjał jaki daje takie surowe opakowanie kredek 🙂 można napisać na nim jakąś fajną dedykację. 

il_570xN.743253792_jksw

5. Biżuteria – to dobry pomysł kiedy macie dzieci i chcecie zaangażować je w przygotowywanie prezentu np. dla babci. Dzieci mogą uczestniczyć w  ozdabianiu takiej drewnianej biżuterii, a dla obdarowanej osoby na pewno nabierze ona wyjątkowej wartości. 

il_570xN.792438766_ebgk il_570xN.714899767_380y

6. Pudełko ze smakołykami. Własnoręcznie przygotowanymi oczywiście :). Kilka inspiracji:

il_570xN.863044489_2v96

Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować i skusicie się na przygotowanie takich prezentów od serca.

Jeśli ktoś z Was chciałby dokonać zakupu drewnianych akcesoriów ze sklepu mojej przyjaciółki, to na hasło LIFEMANAGERKA otrzymacie zniżkę 10%. Zniżka obowiązuje przy zakupach powyżej równowartości 5$. 

 

Kategorie: Różne

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.