Miesiąc dla zdrowia #17 – Dziarskiego Dziadka sposób na długowieczność

Czy ja mogę znać sposób na długowieczność? Oczywiście, że nie. Dlatego dziś oddaję głos mojemu gościowi, a mianowicie panu Antoniemu Huczyńskiemu znanemu w Internecie jako Dziarski Dziadek. Nie skłamię, jeśli powiem, że pomimo dużej różnicy wieku ten pan jest dla mnie wielką inspiracją. 

Z tego samego powodu zaproszenie go do programu było moim cichym marzeniem… Nawet nie wiecie jaka byłam szczęśliwa kiedy się zgodził :). Rzeczywistość przerosła moja oczekiwania… Pan Antoni ugościł nas japońską zieloną herbatą i michałkami (Michał był przeszczęśliwy ;)). To bardzo ciepły, pełen pozytywnej energii człowiek. Rozmawialiśmy przez 45 minut, drugą  część tego wywiadu zobaczycie w przyszłym tygodniu. 

Jak Wam się podobał wywiad? Znacie takich dziarskich dziadków lub babcie na żywo?


Kategorie: Zdrowe ciało, Zdrowy duch

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.

 • fochzprzytupem

  super gościu z Pana Antoniego, a moi dziadkowie uwielbiają jego książkę 😉

 • Gabrysia

  jejku jak ja bym chciała żeby moi dziadkowie chociaż w połowie mieli tyle energii co Pan Antoni! gdy zobaczyli go w tv to skomentowali że głupotą jest żeby się starszy człowiek tak zachowywał. Cóż…ni nie zrobię. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem i oby był taki jak najdłużej!

  • Z moimi jest podobnie, też nie umiem ich przekonać, a sporo czasu spędzają przed tv. Chodzą na spacery, nie jest najgorzej, ale jedzą strasznie! Ciężko jest przekonać do czegoś takich starszych ludzi.

 • Świetny materiał! 🙂
  Bardzo motywujący 🙂

 • Świetny wywiad! Wspaniale się słucha i ile w tym prawdy! 😀

 • Szkoda że tak mało jest takich dziarskich osób starszych 🙂 Ja niestety nie znam nikogo takiego osobiście póki co.

 • Zuzanna Soboń

  Brat mojej babci ma już 90 lat, jest szanowanym lekarzem i codziennie rano wychodzi na długie spacery z psem. Od zawsze zwracał w naszej rodzinie uwagę na dietę, swojego czasu kazał każdemu jeść jedno jajko dziennie;) nie wiem jak z terapią zimnem, ale w swoim domu jedno pomieszczenie przeznaczył na saunę. Ma nieznaczne problemy zdrowotne, ostatnio ze słuchem, ale podejście takie samo jak u Pana Antoniego. Dzieli nas duża odległość, ale do tej pory przysyłają nam razem z żoną (młodszą, ale nie mniej wspaniałą) lektury dot. zdrowia. Muszę go odwiedzić!

 • Safonataktoona

  wow człowiek inspiracja!fantastyczny dziarski dziadek:-)

 • Moja prababcia zmarła w wieku 104 lata i była największym okazem zdrowia, jaki znałam! <3 Mam nadzieję, że odziedziczyłam po niej długowieczność! 🙂 A Pan Antoni to również świetny przykład, że aktywność popłaca!

 • Beńka

  mądrość… i największa motywacja 🙂

 • Pan Antoni jest niesamowity. Dba nie tylko o swój organizm, dietę i sprawność umysłu ale również zawsze jest uśmiechnięty i radosny. To musiało być niezwykłe spotkanie 🙂 Dziarski Dziadek jest dla mnie inspiracją i potwierdzeniem, że nawet będąc seniorem można być aktywnym.

 • Z przyjemnością wysłuchałam a pan Antonii nieźle się rozgadał. Ale wie o czym mówi skoro to co robi działa i że czuje się 30 lat młodszy. Moi dziadkowie już nie żyją. Jednak znam dobrze problemy starszych ludzi. Pracowałam jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Towarzyszyłam starszym w ich domach przez 24h. Dobrze wiem jak choroby i niepełnosprawność obniżają motywacje i chęć do życia. Świadomość, że się jest zależnym od rodziny i opiekunki potrafi bardzo zniechęcić. Bo celem człowieka jest niezależność. A najgorsze jest ograniczenie jej przez własne zdrowie. Takiej osobie trzeba pomóc by tę chęć miała, nie dopuścić aby była bezczynna. W miarę jej możliwości sprawić by codziennie chodziła na spacery, była aktywna umysłowo i dobrze się odżywiała. Choroba u starszych może pojawić się niespodziewanie więc dbać o siebie należy już za młodu. Bo młodość przeninie a to jacy będziemy na starość zależy jak traktowaliśmy nasze ciało i umysł jako młodzi. Starość czeka nas wszystkich jeśli jej dożyjemy. I dlatego porady pana Antoniego z pewnością trafią do Twojej widowni.

 • Bardzo interesujacy i inspirujacy wywiad. Dziekuje! Jako mama dziecka niepelnosprawnego ktore bedzie potrzebowalo wsparcia przez cale zycie, zawsze mowie, ze musze zyc conajmniej 100 lat zeby przy nim byc i sie nim opiekowac. Od jakiegos czasu zaczelam sie interesowac zdrowszym trybem zycia zeby sobie w dozyciu tej 100 pomoc. Latwo nie jest bo zaczynam z istniejacymi juz problemami zdrowotnymi ale pan Antoni dal mi duzo nadziei, ze nigdy nie jest za pozno. Nie wiem czy dam rade 3 godz dziennie ale od czegos trzeba zaczac. Ksiazke z checia przeczytam:)

 • Magdalena

  Najlepszy motywator! 😀

 • Nemesis Nave

  Kurcze, facet dobijający stówki, a wygląda na ok 70 lat 🙂

 • Niesamowity człowiek! Wulkan energii i ogrom motywacji. Wspaniale patrzeć na tak aktywnego fizycznie i psychicznie człowieka w tak zacnym wieku. Fajnie, że miałaś okazję poznać pana Antoniego i z nim porozmawiać.