Q&A cz. 1 – pytania i odpowiedzi dot. mojego zdrowego stylu życia

Kilka dni temu udostępniłam Wam formularz, przez który mogliście zadawać mi pytania, na które odpowiem w postaci posta na blogu lub filmu. To co mnie zaskoczyło, to że zdecydowana większość osób wybrała odpowiedź w postaci video. Dlatego w dzisiejszym poście będzie tylko kilka odpowiedzi pisemnych, natomiast na aż 20 pytań odpowiedziałam w formie filmu. Starałam się odpowiadać bardzo konkretnie, więc film trwa tylko 13 minut:

Lista pytań, na które odpowiedziałam (w kolejności odpowiadania):

1. Ile miesięcznie wydajesz na jedzenie?
2. Czy planujesz posiłki na kilka najbliższych dni, czy raczej działasz spontanicznie? Czy gotujesz zazwyczaj na dwa dni, czy raczej wymyślasz coś nowego?
3. Jakie są Twoje ulubione potrawy na kolacje?
4. Ile km biegasz?
5. Ile razy w tygodniu ćwiczysz i z jaką intensywnością? Wiem, że biegasz i chodzisz na jogę, czy są to konkretne dni w Twoim kalendarzu?
6. Czy na twoim kanale pojawią się filmiki co jesz w ciągu dna czyli ,, food booki ” ?
7. Co myślisz o obecnym trendzie w świecie żywienia czyli śniadaniach białkowo tłuszczowych?
8. Czy w zdrowomanii pojawi się coś na temat aerobiku, stepu, zumbie itp.? 🙂
9. Czy w zdrowomanii pojawi się coś na temat siłowni?
10. W jaki sposób namówiłaś swojego partnera na zdrowe życie? Czy może sam chciał :)?
11. Ile dziennie pijesz litrów wody?
12. Do jakich słodkości masz największą słabość?
13. Czy Twój partner podziela Twój styl życia? Czy razem np. uprawiacie sport?
14. Jaki sport lubisz oglądać w telewizji?
15. Ulubiony sportowiec?
16. Czy ćwiczyłaś kiedyś z Ewą Chodakowską albo Anną Lewandowską? Którą wolisz, co sądzisz na ich temat?
17. Co Cię motywuje? Jak się motywujesz? Do ćwiczeń, do gotowania?
18. Co zamierzasz jeszcze zmienić w swoim stylu życia?
19. Co sądzisz o diecie wegańskiej?
20. Czy na twoim kanale pojawią się filmiki z książkami o dietach , zdrowej żywności itp ?

Poniżej pytania, na które życzyliście sobie odpowiedzi na blogu lub było Wam to obojętne. W temacie zdrowego stylu życia jest tego dosłownie garstka, ale… Cóż, tak jak napisałam – większość preferowała video odpowiedź.

Mam pytanie dotyczące PCOS, czy “uderzyło” ono w Twoje włosy (chodzi mi o łysienie androgenowe)? Absolutnie nie widać byś miała z nimi jakikolwiek problem ale może badałaś się pod tym kątem i udało Ci się znaleźć na nie sposób albo po prostu trzymasz rękę na pulsie?

Niestety w tej akurat kwestii nie mogę podzielić się doświadczeniem, bo nie miałam tego problemu. 

Ulubiony przepis na koktajl?

Ostatnimi czasy piję mało koktajli, przerzuciłam się na sałatki owocowe. Ale ogólnie nie kojarzę takiego, który by mi nie smakował 🙂 no chyba, że przesadzę ze spiruliną albo z kiwi. Tak, kiwi potrafi mi czasami koszmarnie zepsuć smak koktajlu, nie tak łatwo trafić na dobre kiwi. Ale tak poza tym uwielbiam owoce, więc prawie każdy koktajl staje się moim ulubionym.

Jaka jest twoja ulubiona potrawa?

Podam tylko kilka przykładów, bo nie mam jednej ani nawet kilku ulubionych potraw. Rzeczy, które uwielbiam jeść jest naprawdę całe mnóstwo! Wegańskie spaghetti bolognese, risotto pomidorowe, makaron pomidorowy (przepis w tym samym wpisie co risotto), domowa pizza, bób w pomidorach, chili sin carne. Mogłabym tak wymienić co najmniej 80% przepisów, które pojawiły się u mnie na blogu. 

Dziękuję za wszystkie pytania, w przyszłym tygodniu odpowiem na pozostałe.  Formularz jest cały czas otwarty i w każdej chwili możecie tam coś napisać, a jeśli zbierze się tego większa ilość, będę odpowiadać na pytania na blogu lub na kanale. 


Kategorie: Różne, Zdrowe ciało, Zdrowy duch

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.