Styczeń wdzięczności – wyzwanie

Początek stycznia to idealny moment, aby pozytywnie nastroić się na resztę roku i skoncentrować na tym, co najważniejsze. A najważniejsza jest wdzięczność! To dzięki niej możemy czuć się szczęśliwi nawet wtedy, kiedy w naszym życiu nie dzieją się żadne spektakularne rzeczy. Uzależnianie poczucia szczęścia od wielkich wydarzeń, podróży czy spełniania marzeń nie jest najlepszą drogą, bo wtedy uczucie to będzie nam towarzyszyć zdecydowanie za rzadko. A można odczuwać je codziennie, jako efekt uboczny uczucia wdzięczności :). 

Więcej o praktykowaniu wdzięczności i powodach do niej pisałam już kiedyś w osobnym poście, więc teraz nie będę się rozpisywać. Chcę Was jedynie zachęcić do udziału w wyzwaniu “Styczeń wdzięczności” i do codziennego zapisywania jednej rzeczy, za którą jesteście danego dnia wdzięczni. Możecie robić to w swoim kalendarzu, dowolnym notesie, albo na osobnej kartce. Ja mistrzynią grafiki nie jestem, ale przygotowałam w Canvie prosty formularz, który może Wam posłużyć jako miejsce do zapisywania swoich “wdzięczności”. 

Styczeń wdzięczności – formularz do wydrukowania

Zachęcam też do fotografowania swoich “wdzięczności” i zamieszczania zdjęć na instagramie z hashtagiem #styczenwdziecznosci. Fajnie byłoby popatrzeć na taką pozytywną galerię pod tym hashtagiem :). 

Ja swój styczeń wdzięczności podsumuję po miesiącu na blogu i wtedy przygotuję też formularz na luty. Mam nadzieję, ze cały rok 2017 będzie rokiem wdzięczności 🙂 tego sobie i Wam życzę!

 

Kategorie: Szczęście, Video, Zdrowy duch

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.