Zdrowy sen vs. praca zmianowa – czy da się to pogodzić? [video]

Praca zmianowa to dla organizmu bardzo trudne warunki. Ciągłe przestawianie swojego rytmu dnia może powodować m.in. rozdrażnienie, problemy z bezsennością i brakiem energii. Jak sobie radzić z taką sytuacją i zorganizować dla siebie zdrowy sen? Na te pytanie odpowie zaproszony przeze mnie specjalista, Aleksandra Juszczyk, psycholog i ekspert aplikacji Nightly.

Pod tym postem mogliście zadawać Oli pytania. 

A to dwa, na które odpowiedziała w tym filmie. Najpierw pytanie Kamili, odpowiedź od 1:07:

Jak najlepiej się wysypiac kiedy ma się bardzo nieregularne godziny pracy, np: pon 10-20, wt 9-14, śr 9-15, czw 8-15, pt wolne, sb 10-18, ndz wolne. Albo pół tygodnia na 15-21 a pół na 9-16… widzę że to mojemu mężowi odbija się na zdrowiu.

I pytanie Marty, odpowiedź od. 4:36

Jak zmusić się do spania, kiedy wiem że musze rano wstać ? pracuje zmianowo i w jednym tygodniu wstaje o 3:30 (probuje się kłaść okolo 21 ) a w następnym tygodniu dopiero wracam o 21. 

Przy okazji zapowiadam, że na ZdrowoManii pojawi się więcej odcinków z Olą 🙂 zapowiada się ciekawie, więc zachęcam do subskrypcji!

P.s. Uprzedzając pytanie, które pojawia się tu niemal za każdym razem, kiedy dodaję post wyłącznie w wersji video – niestety nie ma możliwości, aby ZdrowoMania miała swój pisemny odpowiednik na blogu. Po pierwsze dlatego, że występuje w niej gość i to on dzieli się swoją wiedzą, a na blogu to ja jestem autorką. Po drugie dlatego, że odcinki ZdrowoManii i tak mają bardzo małą oglądalność i przerabianie jej na tekst byłoby strzałem w kolano. A żadna matka nie chce krzywdzić swojego dziecka. Proszę Was o zrozumienie. Jeśli komuś zależy na poznaniu odpowiedzi na te pytania, z pewnością znajdzie te kilka minut, aby posłuchać mojego gościa. 

 

 

Kategorie: Video, Zdrowe ciało

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.