Do serca przytul PSA

Od 8 dni jestem szczęśliwą “mamą” 3-miesięcznego, przygarniętego z fundacji szczeniaka. Psiak nieco wywrócił moje życie do góry nogami, ale to oczywiście było do przewidzenia, a do tej decyzji przymierzałam się od około roku. To olbrzymia odpowiedzialność ale jeszcze większa radość i korzyść dla mojego zdrowia. Jeśli zajrzy tu ktoś, kto ma warunki aby przygarnąć takiego małego przyjaciela, a jednocześnie waha się jeszcze czy to zrobić bo np. nie miał nigdy w domu psa, pozwolę sobie pokrótce opisać korzyści jakie według mnie wynikają z posiadania zwierzaka.

 
 
1. Pies pomaga walczyć z lenistwem i zmusza do aktywności 

Wygodne jest życie bez zwierząt, nie da się ukryć. Możesz wieczorem zalegnąć z książką lub laptopem na kanapie i nic Ci w tym nie przeszkadza nawet przez kilka godzin. Kiedy masz w domu czworonożnego przyjaciela, musisz ruszyć tyłek aby go nakarmić, pobawić się z nim, wyprowadzić go na spacer albo po nim posprzątać.
Cokolwiek by to nie było – z miłości do zwierzaka i z poczucia obowiązku na pewno to zrobisz. I wyjdzie Ci to na zdrowie :).

2. Pies poprawia nastrój
To oczywiście można powiedzieć też o innych zwierzętach, które bardzo często wyczuwają nastrój swoich właścicieli i potrafią im go poprawić. Dotykiem mokrego nosa, merdaniem ogonem, zabawą, lub zwykłym przytuleniem się.

3. Twoje serce jest pełne miłości 😉

Nawet jeśli wydaje Ci się, że twoje serce jest już zapełnione miłością do bliskich, nie wiesz, że jest w nim miejsce jeszcze na czworonoga. Ja dopiero po zakochaniu się w moim maluchu uświadomiłam sobie, że przez jakiś czas jakaś “szufladka” w moim sercu była pusta.

4. A twoje życie jest pełne radości
Zwierzęta wnoszą do życia człowieka mnóstwo pozytywnych emocji. Tego nie da się opisać słowami, więc daruję sobie dłuższe wywody na ten temat :).

  
 

5. Takich korzyści jest znacznie więcej, a nie chcę przesadnie się rozpisywać. Więc każdemu, kto jeszcze waha się nad przygarnięciem zwierzaka (a jednocześnie ma świadomość, że to ogromna odpowiedzialność na wiele lat!) polecam na przykład poniższą lekturę:
http://zaletyposiadaniapsa.blogspot.com/

Na zdjęciach dumnie prezentuje się moje Maleństwo 🙂

Kategorie: Zdrowe ciało

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.