Poniedziałki freelancera – ciekawe blogi

Kiedy zdecydowałam się przejść na freelance, zrobiłam to bez większego przygotowania i tak naprawdę nie wiedziałam do końca co mnie czeka. Fakt, przygotowałam się pod względem finansowym, nie spaliłam też mostu w postaci relacji z byłym pracodawcą, ale tak poza tym nie posiadałam wśród swoich znajomych nikogo, kto choć trochę podpowiedziałby mi jak się do tego zabrać. Chyba właśnie dlatego na początku tak ciężko mi szło i trochę błądziłam jak dziecko we mgle. Dopiero po jakimś czasie trafiłam w sieci na miejsca, które bardzo mi pomogły – rozjaśniły wiele spraw, zainspirowały, zmotywowały… I właśnie o takich miejscach chciałabym dzisiaj napisać.

poniedziałek_freelancera

Chciałabym się skupić na blogach, bo moim zdaniem to właśnie one są najcenniejszym źródłem informacji. Przede wszystkim przedstawiane na nich treści są subiektywne i przez to często bardzo praktyczne. Czyjeś doświadczenia wydają mi się cenniejsze niż sztywne artykuły na temat tego rodzaju pracy. I tu przyznam, że najbardziej interesuje mnie kobiecy punkt widzenia, z tym najłatwiej mi się utożsamić. A jako że sama nie zamierzam poruszać tematu pracy na własny rachunek tak głęboko jak robią to autorki poniższych blogów, z przyjemnością podsuwam Wam ich najciekawsze artykuły.

Blog Freelancerki – Gosia stworzyła niesamowicie wartościowe miejsce w sieci, w którym znajdziemy wiele informacji na temat kreowania własnej marki, samorozwoju, stylu pracy freelancera itp. 

Kilka ciekawych artykułów z tego bloga:

Biznesowe Info – nie wiem jak to możliwe, że tego bloga Agnieszki z 2drink.pl odkryłam dopiero w tym miesiącu. A jak już odkryłam to przepadłam na w sumie kilka godzin (rozłożonych na raty ;)). Agnieszka pisze nie tylko o pracy freelancera, ale też o wielu innych sprawach powiązanych z biznesem i finansami… Np. o organizacji ślubu i małego wesela, kosztach utrzymania psa, pomysłach na biznes czy o zarabianiu na blogach. Podziwiam ją, że ma tyle pomysłów na posty i z taką lekkością je realizuje – ten blog to naprawdę skarbnica wiedzy i inspiracji.

Kilka ciekawych artykułów:

Love2work – blog tworzony przez dwie siostry bliźniaczki, oczywiście freelancerki. Możecie je znać z blogów Tekstualna i E for Event. Dziewczyny podeszły do sprawy bardzo profesjonalnie – blog jest niezwykle przyjemny w odbiorze i często aktualizowany. 

Kilka artykułów:

I na koniec już bez szczegółowych opisów kilka innych blogów, które poruszają tematykę kobiecej przedsiębiorczości, biznesu, oszczędzania itp.

Piszę ten post w niedzielę późnym wieczorem, dlatego mam trochę obaw, że o jakimś blogu/autorze mogłam zapomnieć. Proszę Was o linkowanie podobnych znanych Wam miejsc w komentarzach. Jeśli nie macie nic przeciwko, dopiszę je później do tego wpisu aby wszystko było łatwo dostępne dla nowych czytelników. Oczywiście możecie “reklamować” też swoje własne blogi o takiej tematyce. Z góry dziękuję!

Aha – ze względu na bezsensowny spam różnych firm, mam włączoną moderację komentarzy z linkami, dlatego nie martwcie się, jeśli komentarz nie pojawi się od razu – na pewno zaakceptuję go zaraz po przeczytaniu.

Kategorie: Freelance

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.