Recenzja e-booka “Kobiecy biznes. Jak założyć i rozwinąć własną działalność?”

Jako że jest wśród Was wiele osób, które myślą o przejściu na freelance lub założeniu innego rodzaju własnej działalności, postanowiłam podzielić się z Wami opinią na temat e-booka “Kobiecy biznes. Jak założyć i rozwinąć własną działalność?” napisanego przez Kasię z bloga Po sukces na szpilkach. Miałam okazję przeczytać go jakiś czas temu, ale swoją recenzję chciałam wpleść w inny poniedziałek freelancera. I cóż, nie wyszło mi to, bo aktualnie nie mam nic do przekazania w temacie, który dobrze połączyłby się z recenzją tej publikacji. Dlatego postanowiłam napisać kilka słów na temat samego ebooka. 

kobiecy_biznes

Tytuł tej publikacji świetnie oddaje jej treść. Po pierwsze – całość jest napisana bardzo przyjaznym, kobiecym językiem. Czytając to mamy wrażenie, że jesteśmy na kawie z dobrą koleżanką, która dzieli się z nami swoim doświadczeniem. W zasadzie jest to nawet przyjaciółka, która dosłownie za rękę przeprowadzi nas przez cały proces zakładania i rozwijania firmy. Od pomysłu, aż po marketing gotowej marki, usługi lub produktu. Dzięki tak dokładnemu przewodnikowi wszystko wydaje nam się o wiele prostsze. I szczerze mówiąc – patrząc na to z perspektywy czasu – sama stwierdzam, że to naprawdę jest proste! Często nie mamy w swoim bliskim otoczeniu nikogo, kto przeszedł proces zakładania firmy i przez to wydaje nam się, że to strasznie skomplikowana sprawa. Ja raz już o tym pisałam, więc teraz nie będę się powtarzać, ale założenie firmy jest naprawdę bardzo proste. Trudniejsze jest potem rozwijanie jej, ale o tym też jest mowa w tym ebooku. 

Dla kogo?

Jeśli wiecie, że chcielibyście pracować na swoim, ale za bardzo nie macie na to pomysłu – ta książka jest dla Was, pobudzi Was do kreatywnego myślenia i być może podsunie pomysły na biznes. Jeśli macie już pomysł, ale nie wiecie jak zabrać się do jego realizacji – znajdziecie tutaj porady jakie kroki jeden po drugim należy wykonać. Jeśli działacie już w kierunku spełnienia marzenia o własnej działalności, ale napotkaliście przeszkody i spadła Wam motywacja – ta publikacja pomoże Wam ją odzyskać i ruszyć do przodu. Autorka podpowie jakie działania marketingowe podjąć, jak ewentualnie rozszerzyć swoją działalność, jak wsłuchać się w potrzeby klienta… To akurat wskazówki nie tylko dla początkujących, więc ten rozdział polecałabym nawet bardziej doświadczonym przedsiębiorcom.

Dla kogo niekoniecznie?

Ja czytałam tego ebooka mając całą tę drogę już za sobą, dlatego zrobiłam to bardziej z myślą o Was. I z mojej perspektywy mogę powiedzieć, nie do końca jest to publikacja dla osób, które swoją działalność już nie tylko założyły, ale i rozwinęły (w wystarczającym dla siebie stopniu). Co więcej – posiadając to doświadczenie które mam, nie do końca zgadzam się w niektórych kwestiach z autorką. Przykładowo – Kasia uważa, że nie powinno się porzucać etatowej pracy dopóki własny biznes nie rozwinie się na tyle, aby można było żyć tylko z niego… Ja uważam, że w pewnych sytuacjach ciągnięcie dwóch srok za ogon może stanowić przeszkodę w rozwijaniu własnego biznesu i bywają sytuacje, kiedy lepiej postawić wszystko na jedną kartę. Rozwijanie własnej działalności jest jednak tak indywidualną i złożoną sprawą, że trudno mówić o rozwiązaniach uniwersalnych dla każdego. Dlatego tego typu publikacje lepiej traktować jako inspirację niż wyrocznię. Choć muszę przyznać, że ta jest na tyle świetnie przygotowana, że w wielu kwestiach warto “dać jej poprowadzić się za rękę”. 

Na końcu dodam, że e-book ten ma nieco ponad 90 stron i czyta się go ekspresowo. Warto jednak wracać do niego na kolejnych etapach pracy nad własnym biznesem. Koszt e-booka “Kobiecy biznes. Jak założyć i rozwinąć własną działalność?” to 19.90 zł i można go kupić tutaj. Znajdziecie tam również darmowy fragment do pobrania :). 

 

Kategorie: Freelance

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.