Q&A cz. 2 – odpowiedzi dot. organizacji, planów, czasu wolnego itp.

W zeszłym tygodniu w ogóle nie robiłam zdjęć, dlatego zamiast cotygodniowej dawki prywaty w postaci przeglądu tygodnia, będzie prywata w postaci drugiej części Q&A. 

Tutaj jest film:

W którym odpowiadam na następujące pytania (kolejność odpowiadania):

 1. Dlaczego uważasz że vlogowanie jest narcystyczne, w jednym z filmów tak mowilas 🙂
 2. Co skłoniło Cię do założenia bloga?
 3. Jakie blogi/kanały na youtubie/instagramie śledzisz?
 4. Czy możesz zrobić cykl na blogu: Zdrowy produkt np. Kasza i opisać każdy rodzaj pokrótce i podać linki do fajnych przepisów z nimi lub z czym najlepiej je łączyć? I najlepiej gdzie kupić 😉 (w tych zdrowych produktach widzę takie tematy: mleko, kasze, oleje -kokosowe, lniane itd., stewie i inne zamienniki cukru, zioła, herbaty, ale też np. warzywa strączkowe (które są  najlepsze) czy egzotyczne owoce itd. 🙂
 5. Co myślisz o jakiejś formie spotkania ze swoimi czytelnikami/widzami?
 6. Czy na twoim kanale pojawią się filmiki typu : Tag: kocham wiosnę, lato, jesień , zimę ?
 7. Jakie filmy lubisz oglądać?
 8. Czy chodzisz na wystawy, jeśli tak to na jakie?
 9. Jakie polecasz książki? Takie, które naprawdę zmieniły coś w Twoim życiu?
 10. Co najbardziej lubisz robić w wolnym czasie dla przyjemności?
 11. Jakie są najlepsze wakacje/urlop/miejsce, w którym byłaś?
 12. Chciałabyś mieć jeszcze jednego zwierzaka?
 13. Czy zwierzęta mają na ciebie jakiś wpływ?
 14. Czy miałaś okres w swoim życiu w którym ważyłaś więcej?
 15. Domyślam się, że nie liczyć kalorii.. jesteś jednak w stanie podać przynajmniej przedział, którego starasz się pilnować?
 16. Czy komponując swój jadłospis liczysz jego kalorie i makroskładniki?
 17. Czy uczysz się języków obcych? Jakie masz metody?
 18. W jaki sposób najlepiej zgłębiać tajniki copywritingu?
 19. Gdzie poznałaś swojego chłopaka?  Jak długo jesteście razem 🙂
 20. Jak realizujesz siebie w związku? Jak radzisz sobie z zazdrością? Jak stworzyć idealny związek? 
 21. W jaki sposób organizujesz sobie pracę? Jak robisz to, że masz tyle na głowie i jednocześnie jesteś świetnie zorganizowana?
 22. Jakie masz skuteczne metody na zarządzanie czasem? Pracujesz w domu, więc pewnie łatwo  jest się rozproszyć. Chciałabym być bardziej efektywna w nauce, jednak podczas godzin spędzanych w domu znajduje sobie coraz to lepsze zajęcia, niż nauka.
 23. Czemu nie poszłaś na studia?
 24. Plany na przyszłość?
 25. Jakie są twoje marzenia?
 26. Co byś chciała żeby zmieniło się w Twoim życiu (zawodowym, osobistym) w przeciągu najbliższych 5 lat?
 27. Jakie jest Twoje zdanie na temat wybielania zębów?
 28. Jak wygląda Twoja pielęgnacja ciała, twarzy i włosów? Starasz się aby była ona jak najbardziej naturalna? Masz jakieś swoje ulubione naturalne kosmetyki?

A tutaj pytania, których autorzy chcieli otrzymać odpowiedź w postaci posta na blogu (lub było im to obojętne, a ja uznałam, że wygodniej mi będzie odpowiedzieć tutaj). 

Najlepsze wspomnienie z dzieciństwa. 

Wakacje na wsi u dziadków. Trudno tu wybrać jedno najlepsze wspomnienie, bo tam prawie wszystko było najlepsze. Skakanie na sianie w stodole, chowanie się w snopkach na polu, karmienie koni, chodzenie po krowę na łąkę, łażenie po drzewach… Żadne wspomnienie nie wysuwa mi się tutaj na pierwszy plan, to po prostu był piękny czas, który nauczył mnie olbrzymiego szacunku i miłości do natury. 

Jakie są wartości, którymi kierujesz się w życiu?

Nie wiem czy jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie inaczej, niż powołując się na jakieś banały i rzeczy dość oczywiste… Największą wartością jest dla mnie zdrowie i rodzina. Staram się też po prostu być dobrym człowiekiem. 

Czy masz jakiegoś idola, osobę którą podziwiasz?

Nie mam idola, ale są osoby, które mnie inspirują i które na swój sposób podziwiam. Pisałam o nich niedawno tutaj.

Czy polecasz jakieś restauracje w Krakowie?

Niestety nie, ostatnio byłam w Krakowie 5 lat temu. 

Jaki typ literatury lubisz najbardziej?

Kryminały i powieści obyczajowe. 

Ile orientacyjnie miesięcznie wydajesz na utrzymanie Luny. Proszę o podział na wydatki na jedzenie, weterynarza, jakieś środki pielęgnacyjne, itp. Ciekawa jestem także czym karmisz Lunę i gdzie kupujesz jedzenie dla niej, jeśli są to jakieś karmy?

Trudno powiedzieć, nigdy tego nie liczyłam. Luna karmiona jest domowym jedzeniem, więc trudno wydzielić te wydatki z domowego budżetu (którego też nie analizuję). Przykładowo raz w tygodniu gotowany jest rosół, z którego Luna zjada warzywa, trochę wywaru i oczywiście mięso. “Pomiędzy rosołami” jada jakieś pieczone lub gotowane na parze mięso + np. ryż + gotowane warzywa. Są to rzeczy które jadamy również my (w szczególności Wojtek), więc trudno to przypisać do kosztów utrzymania Luny. Ogólnie o domowym żywieniu psa pisałam osobny post i tam jest więcej informacji na ten temat. Sklepowej karmy Luna nie chce nawet powąchać, ale zjada czasami jakieś przysmaki, które kosztują może z 10 zł miesięcznie. Do weterynarza chodzimy raz na kilka miesięcy na “przegląd”, zabiegi pielęgnacyjne, odrobaczenie i leki na alergię. Mamy bardzo przyzwoitego weterynarza, który nie naciąga, więc kosztuje to 40 w porywach do 70 zł. Do tej pory zaliczyliśmy też 3 awaryjne sytuacje, kiedy koszty wizyty u weta były znacznie większe – podejrzenie babeszjozy, potrącenie przez rower (zakończone m.in. zszywaniem, zwichniętą łapą) i ugryzienie przez amstafkę, ale za to płacił nieroztropny właściciel tamtego psa. Generalnie gdybym miała to tak bardzo orientacyjnie podsumować, to w skali roku utrzymanie takiego małego psa kosztuje ok. 100-200 zł miesięcznie. 

Co mogłabyś doradzić osobie, która od dłuższego czasu rozważa założenie bloga, ale boi się negatywnych ocen i opinii ze strony znajomych. 

Mogę doradzić tylko to, aby po prostu założyć tego bloga. Jeśli ja czegoś żałuję w związku z moim blogiem, to tylko tego, że założyłam go tak późno. Nie popełniaj mojego błędu! Opinią innych zupełnie się nie przejmuj, takie rzeczy nie mogą blokować nas przed spełnianiem marzeń i robieniem tego, na co po prostu mamy ochotę. Polecam mój wpis na temat przejmowania się opinią innych ludzi. Opisuję w nim swoją historię, opowiadam, że też na początku wstydziłam się swojej internetowej działalności, a ostatecznie doszło do tego, że moja wychowawczyni z LO pochwaliła się na swoim FB tym co robi jej dawna wychowanka, czyli ja ;). To był dla mnie taki bardzo wyraźny sygnał, że moje wcześniejsze obawy były zwyczajnie głupie. Osobom, które chcą założyć bloga a boją się negatywnych reakcji otoczenia mogę doradzić tylko jedno – bądźcie mądrzejsi ode mnie. 

Czy byłaś kiedyś na Podkarpaciu? 🙂

Niestety nie, ale koniecznie muszę to nadrobić. 

Czy ukaże się kiedyś post dotyczący organizacji?

Jeśli zacznę być lepiej zorganizowana, to pewnie tak… Ale póki co organizacja nie jest moją najlepszą stroną. Serio, taka moja natura. 

Jakiej muzyki słuchasz?

Bardzo, bardzo różnej. Dlatego kocham Spotify i różne playlisty, które dobieram sobie w zależności od nastroju. Jedną z moich ulubionych jest Evening Chill. Tej słucham chyba najczęściej, ale mój gust muzyczny jest naprawdę bardzo zróżnicowany. Z kawałków, które podobają mi się w ostatnim czasie mogę wymienić np. Imany “Don’t be so shy” a jeśli chodzi o hiciory które nigdy mi się nie znudzą to jedną z moich absolutnie najukochańszych piosenek jest “Kocham cię życie” Edyty Geppert albo “Hallelujah” Jeffa Buckleya, ale uwielbiam też kilka starych kawałków zespołu Metallica. Mam słabość do muzyki lat 80tych i 90tych i przy takiej też najlepiej się bawię na imprezach. 

Jakie blogi polecasz?

Wiele blogów poleciłam w ostatniej edycji Share Week. Niedługo będzie kolejna edycja, wtedy z chęcią polecę kolejne :). Polecam też ciekawe kanały na YouTube o tematyce zdrowia i zdrowego stylu życia. 

Jak wyobrażasz sobie siebie (zawodowo) za 10 lat?

10 lat to w zawodzie freelancera cała wieczność, przez ten czas wszystko może się zmienić. Nie sądzę abym zajmowała się tym co teraz, ale na pewno będę dążyła do tego, aby pracować na swoim. 

Dziękuję Wam za wszystkie pytania. Część pól w formularzu była pusta, dlatego nie wiem, czy wysłało się to komuś przez przypadek puste, czy formularz coś zepsuł… Starałam się odpowiedzieć na wszystkie pytania, dlatego jeśli jakiegoś nie ma, to znaczy, że prawdopodobnie ono do mnie nie dotarło lub uznałam je za zbyt osobiste. 

 


Kategorie: Różne

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.