Moja lista wiosennych porządków i zmian w mieszkaniu

Przyszła prawdziwa wiosna i już nie ma “przebacz”, czas wziąć się za wiosenne porządki 🙂 odgruzować nieco mieszkanie po zimie, wprowadzić pewne udogodnienia i zmierzyć się z rzeczami, które mnie wkurzały. Np. z szafką w przedpokoju pełną szalików, czapek, wdzianek Luny itp. Postanowiłam przygotować swoją “to do list” i pomyślałam, że choć ta lista wiosennych porządków jest tylko moja, tzn. dostosowana do potrzeb mojego mieszkania, to być może coś Was zainspiruje przy tworzeniu własnych. A listę warto mieć, bo raz, że dzięki niej nic nam nie umknie, a dwa, że skreślanie z niej kolejnych punktów działa na nas motywująco. 

Oczywiście nie będę pisać o rzeczach oczywistych, które są robione regularnie, jak np. mycie luster czy ubikacji. Ale i bez tego lista wyszła baaaaaardzo długa… Na szczęście nie wszystko będziemy robić sami. Będę znowu korzystać z pomocy serwisu pozamiatane.pl i to, w czym pomoże mi pani sprzątająca oznaczę na swojej liście symbolem “♥”. Przypomnę, że pozamiatane.pl to serwis, za pośrednictwem którego w kilka minut możemy zamówić profesjonalne usługi sprzątające, zarówno jednorazowe, jak i cykliczne. Nie musimy się obawiać o ewentualne straty lub szkody, bo są tam zatrudniane wyłącznie godne zaufania osoby, a dodatkowo chroni nas ubezpieczenie. Z usług tych można skorzystać w Warszawie, Krakowie, a od niedawna również we Wrocławiu :).

Pisałam Wam już, że przetestowałam takie usługi na własnym mieszkaniu i że sprawdziły się na tyle, że będę korzystać z nich częściej. Bo stan mojego mieszkania ma olbrzymi wpływ na moje samopoczucie, a sprzątanie nie jest moją ulubioną czynnością. No ale teraz pełna mobilizacja i wszystkie ręce na pokład!

Pokój, czyli moje biuro, sypialnia, jadalnia, salon i sala ćwiczeń w jednym 😉

1. Porządki pod biurkiem, gdzie trzymam pudełka z różnym starym sprzętem, kablami itp. Tutaj muszę zmobilizować Wojtka, żeby zrobił w tym selekcję. Ale z jego skłonnościami do chomikowania to nie będzie łatwe zadanie…

2. Porządki w biblioteczce – raz, że trzeba umyć w niej szybki i fronty, a dwa, że znowu pozbyć się kilku(nastu?dziesięciu?) książek, bo już nic się w niej nie mieści. 

3. Wymiana zdjęć w ramkach. Aaaaaa, nie robiłam tego już tak długo!

4. Porządek w kosmetykach kolorowych.

5. Porządki w szafie! Coś czuję, że tym razem sporo rzeczy będę musiała z niej eksmitować. 

6. Porządki w mojej szufladzie ze sprzętem foto i akcesoriami do zdjęć. 

7. Mycie okien ♥ – to już za mną, skorzystałam, jak tylko na Pozamiatane.pl po zimie wróciła ta usługa. Jest ona realizowana w ramach normalnego czasu sprzątania, nie trzeba za to płacić dodatkowo. 

Przedpokój

1. Wymiana butów w szafce – oczyszczenie i pochowanie zimowych, wyjęcie z szafy wiosennych. 

2. Wypranie i schowanie głęboko do szafy zimowych ubrań i akcesoriów. 

3. Porządek w akcesoriach i zabawkach Luny – latem kubraczki i wazelinę do łapek zastępuje silikonowa składana miseczka, zabawki “spacerowe” itp.

4. Porządek w torbach materiałowych i reklamówkach – wynieść część do samochodu, aby nigdy mi ich nie zabrakło, kiedy spontanicznie wstąpię na zakupy. 

5. Wygospodarowanie jakiegoś wygodnego miejsca na lniane torebeczki “zero waste”, abym nie zapominała ich zabrać jadąc na zakupy.

Kuchnia

Ojej, tutaj to chyba sporo tego będzie… Na szczęście tutaj jest też najwięcej rzeczy, które mogę zlecić osobie sprzątającej. 

1. Porządki na otwartych półkach, bo już trochę się zagraciły. 

2. Mycie frontów szafek. ♥

3. Mycie okapu. ♥

4. Czyszczenie piekarnika. ♥

5. Czyszczenie lodówki. ♥

6. Porządki w przyprawach i czyszczenie pojemników na przyprawy. 

7. Czyszczenie półek z książkami – co jakiś czas zbiera się na nich tłuszcz i zwykłe przetarcie z kurzu nie wystarcza. 

8. Porządek w szafce z herbatami. 

9. Porządek w apteczce – pozbycie się przeterminowanych rzeczy i uzupełnienie ewentualnych braków. 

10. Mała metamorfoza szafki-spiżarki. Planuję okleić lub przemalować jej drzwi, a w środku wprowadzić pewne usprawnienia, które ułatwią mi orientację w tym, co się w tej szafce znajduje. Będzie na ten temat osobny post. 

Łazienka

1. Porządek w kosmetykach – przegląd dat przydatności itp. 

2. Porządek w szafce z kosmetykami i akcesoriami łazienkowymi.

3. Odświeżenie fug – czy próbowaliście może któregoś z tych sposobów? Będę testować 🙂

4. Porządek w środkach czystości – ja swój już zrobiłam, bo okazało się, że mam dużo takich opakowań, w których coś jest tylko na dnie i niepotrzebnie zajmują miejsce. 

5. Usunięcie kamienia z baterii łazienkowych. ♥

6. Czyszczenie drzwi łazienkowych.

Uff, na chwilę obecną nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale i tak lista ta nieco mnie przeraża ;). No cóż, trzeba się z tym zmierzyć.

Przypominam o kodzie rabatowym, który daje Wam 30% zniżki na pierwsze sprzątanie w serwisie Pozamiatane.pl. 

Kod rabatowy do Pozamiatane.pl na pierwsze sprzątanie: MEN-AGO. Kod jest ważny do 30.06.2018. 

Mam nadzieję, że przyda Wam się podczas wiosennych porządków.

Partnerem wpisu jest serwis Pozamiatane.plZa pośrednictwem którego w kilka minut możemy znaleźć i zamówić profesjonalne i godne zaufania usługi sprzątające. 

Kategorie: Zdrowy dom

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.