Aktywne lato w mieście

Lato to absolutnie wyjątkowy i najwspanialszy czas w roku! Mało kto zalega w tym czasie na kanapie, ludzie chętniej wychodzą na spacery, na rower, popływać czy pograć w kometkę. Chętniej rezygnujemy z komunikacji miejskiej na rzecz roweru lub własnych nóg. Wiele osób w tym okresie rezygnuje też z zajęć zorganizowanych w pomieszczeniach, na rzecz aktywności outdoorowych. I to jest super, ale co zrobić, kiedy posiada się kartę MultiSport, a ochoty na ćwiczenie w dusznej sali lub w klimatyzacji brak? Czy w tym czasie karta ma się marnować?

W dzisiejszym poście przedstawię Wam swoje pomysły na aktywne lato w mieście. Z niektórych wymienionych przeze mnie aktywności możecie skorzystać w ramach swojej karty MultiSport. Nie chcę jednak, aby ten post był skierowany tylko do posiadaczy karty, dlatego potraktuję temat szerzej, a miejsca, gdzie honoruje się karty MultiSport, będą wyraźnie oznaczone.

Rowerem po mieście

Taki absolutnie najprostszy sposób na zwiększenie aktywności latem, to zamiana samochodu lub komunikacji miejskiej na rower. I tutaj z pomocą przychodzą nam rowery miejskie, z których możemy skorzystać nawet totalnie spontanicznie, załatwiając sprawy na mieście lub wracając z jakiegoś spotkania. Każda aktywność w ciągu dnia się liczy i nawet to przejechanie na rowerze kilometra czy dwóch robi różnicę. A posiadając kartę MultiSport każdego dnia otrzymujemy godzinę jazdy gratis.

Aktywny piknik

Wyjście na kocyk do parku wcale nie musi oznaczać totalnego lenistwa. Fajnie wrócić do czasów dzieciństwa i porzucać frisbee lub pograć w kometkę (czyli outdoorowy badminton). Jeśli piknikujecie w parach, zachęcam też do wypróbowania acro jogi. Oczywiście takiej na miarę Waszych możliwości, nie mówię tu o większej akrobatyce.

Parki linowe

Lubicie? Ja bardzo, choć ostatnio dwa razy byłam w takim, który nieco mnie przerósł i przez to trochę się zniechęciłam i przestałam zwiedzać kolejne. Czas to zmienić i jako mój kolejny cel wybrałam Park Radocha nad Zalewem Zegrzyńskim. Myślę, że powinnam tam dać sobie radę. Swoją drogą – parki linowe też znajdziecie na liście obiektów honorujących karty MultiSport :).

Parki trampolin

Parki trampolin są jak place zabaw dla dorosłych. Ja z trampolinami staram się nie przesadzać ze względu na mięśnie dna miednicy, ale okazjonalne wizyty w takich miejscach nie powinny nikomu zaszkodzić. Dodatkowo na przykład w Stacji Grawitacja w Warszawie, na terenie parku trampolin znajduje się też ścianka wspinaczkowa i park linowy. Tyle radochy w jednym miejscu, koniecznie musimy tam iść! Z kartą MultiSport wejście do Grawitacji kosztuje tylko 5 zł za godzinę.

Darmowa joga w parkach

Baseny

Jak mogłoby tutaj zabraknąć basenów! Przecież latem to podstawa – aktywność, relaks i ochłoda w jednym miejscu :). Faktem jest, że wyjście na basen miejski w weekend, to nie jest najlepszy pomysł, ale takie miejsca zazwyczaj są czynne do godzin wieczornych, więc może warto zacząć korzystać z nich po pracy? Jest wtedy mniej tłoczno, niż w soboty i niedziele. Do tego dochodzą oczywiście kryte pływalnie, których na liście obiektów honorujących karty MultiSport jest całe mnóstwo. Ja mam w planach wizytę w Parku Kultury w Powsinie, gdzie w tym roku odnowiono basen odkryty. Podobno teraz prezentuje się świetnie. Ciekawym miejscem wartym odwiedzenia z kartą MultiSport są też termy w Mszczonowie.

Sporty rakietowe

Tenis ziemny i stołowy oraz badminton to klasyka sportów rakietowych, które latem również zapraszają nas do aktywności :). Karta MultiSport pomoże nam zmniejszyć koszty takich treningów.

W niektórych miejscach w mieście są też dostępne bezpłatnie stoły do ping-ponga lub siatki do badmintona.

Siatkówka plażowa

I tu znowu – nie wiem, jak w innych miastach ale w Warszawie i bliskich okolicach jest kilka miejsc, gdzie można skorzystać z kortów do siatkówki plażowej. Zalicza się do nich Park Kultury w Powsinie, okolice Mostu Łazienkowskiego, czy teren Wawa Lake. Trzeba tylko sprawdzić, czy nie trzeba wcześniej zarezerwować boiska.

Wrotki

Wrotki zdecydowanie kojarzą mi się z dzieciństwem. Później zostały one wyparte przez rolki, ale teraz powoli wracają do łask. Z kartą MultiSport możecie skorzystać z Wrotkarni Roller Disco na Połczyńskiej 🙂 Nagrałam tam kiedyś ZdrowoManię.

Sporty wodne – SUP, Wake Board, kajaki…

Jeśli chcecie spróbować pływania na SUP-ie, to teraz jest na to najlepszy moment. Nie odkładajcie tego na później, bo jak Wam się spodoba, będziecie mieli mniej czasu na tę zabawę 😉 podobnie jest z Wake Boardem (to zdecydowanie nie dla mnie ;)) i kilkugodzinnymi spływami kajakowymi. W okolicy Warszawy kajakiem można spływać np. Jeziorką, Pilicą, Świdrem lub Wkrą.

Z SUPem jest trochę trudniej. Jeszcze rok temu można było popływać na Wiśle z SUP Academy. Teraz nie ma już Pomostu 511, więc nie wiem, czy ta możliwość została zlikwidowana, czy tylko gdzieś przeniesiona. Drugą opcją był Wake Park Łomianki, tam też były do wypożyczenia deski SUP.

Rolki, longboard…

A może tak pozwiedzać miasto z perspektywy deski longboardowej? Nie trzeba posiadać własnej, w większych miastach istnieje możliwość wypożyczenia takiego sprzętu na godziny lub doby. W Warszawie polecam przejażdżkę po bulwarach Wiślanych, jest bardzo fajna nawierzchnia.

Street workout i siłownie plenerowe

Ok, na siłowni plenerowej rzeźby raczej się nie zbuduje, ale na placu do street workoutu, gdzie pracuje się z ciężarem własnego ciała, już jak najbardziej. Zresztą jeśli chodzi o siłownie to przecież też liczy się tylko to, aby się poruszać, a taka siłownia może być fajnym urozmaiceniem zwykłego spaceru.

Jogging i plogging

Jogging to klasyka, a plogging (czyli bieganie połączone ze zbieraniem śmieci) to odpowiedź Szwedów na rosnącą potrzebę sprzątania świata i ochrony środowiska. Jedyne, czego potrzebujemy do tych aktywności, to buty do biegania i kawałek parku.

Spacer z kijkami, czyli nordic walking

Spacer sam w sobie też powinien znaleźć się w tym zestawieniu, ale wejdźmy jednak na poziom wyżej i spróbujmy przyspieszyć tempo i dodać kijki. Ja już od jakiegoś czasu zbieram się, aby pożyczyć kijki od Mamy i jechać z nimi do Lasu Kabackiego. Może tego lata uda mi się zrealizować ten plan.

Mam wrażenie, że tych możliwości i sposobów na aktywne lato w mieście jest tyle, że mogłabym pisać ten post w nieskończoność. Co chwilę o czymś sobie przypominam! Poprzestańmy więc na tym, bo i tak jestem przekonana, że pośród tych wszystkich propozycji absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Przypominam Wam też o wyszukiwarce obiektów honorujących karty MultiSport. Może tam jeszcze coś Was zainspiruje. Życzę Wam pięknego i aktywnego lata!

Kategorie: Aktywność fizyczna, Zdrowe ciało

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.