10 powodów dla których warto pojechać do Grecji

Pisałam już o 10 powodach, dla których warto jechać do Chorwacji, a dziś chciałabym się skupić na innym pięknym kraju 🙂

Po co jechać do Grecji? Znam minimum 10 powodów 🙂

1. Żeby zobaczyć ile odcieni błękitu i turkusu występuje w przyrodzie 😉

grecja3

grecja8

grecja9

2. Żeby zatańczyć Sirtaki/Syrtaki, czyli tradycyjny taniec grecki znany z filmu Grek Zorba. Uwielbiam tę muzykę, taniec też miałam okazję zatańczyć (w wersji damskiej) i świetnie się przy tym bawiłam 😉

3. Aby pokochać grecką muzykę, która idealnie komponuje się z klimatem tego kraju, a potem genialnie przywołuje wspomnienia. Nic tak nie przypomina o wspaniałych wakacjach jak dźwięk bouzouki 🙂

4. Jeden powód jest bardzo, bardzo szeroki – widoki ;).

grecja4

5. Gwarantowana pogoda od czerwca do września. Nie pisałam o tym w przypadku Chorwacji, bo tam latem częściej zdarzają się deszczowe dni. W Grecji (szczególnie na południu) trzeba mieć pecha aby na takie trafić, ale nawet jeśli się to przytrafi – po jednym dniu raczej mamy problem z głowy.

6. Żeby spróbować ouzo i albo je pokochać albo znienawidzić 😉 ja pokochałam, ale tylko w połączeniu ze Spritem 😉

7. Greckie tawerny – pyszne jedzenie, domowe wino i niesamowity klimat wspólnego biesiadowania i delektowania się dobrym towarzystwem, ciepłym wieczorem i smacznym posiłkiem. Nie do podrobienia!

grecja1

8. Aby przez cały swój pobyt w Grecji odżywiać się zgodnie z dietą śródziemnomorską, jedną z najzdrowszych na świecie.

grecja2

9. Warto pojechać do Grecji aby zakochać się w klimacie i architekturze greckich miasteczek. Często mają one odgórnie narzuconą kolorystykę, co w połączeniu z turkusem pobliskiego morza i piękną kolorystyką roślinności daje naprawdę niesamowity efekt.

grecja6

grecja5

10. Żeby zobaczyć jak wygląda i smakuje prawdziwa sałatka grecka – Polacy mają tendencję do nazywania sałatką grecką każdej sałatki zawierającej ser (typu) feta. Otóż ani prawdziwa feta, ani tym bardziej favita sałatki grecką nie czyni 😉 a ta oryginalna smakuje naprawdę wyśmienicie pomimo swojej maksymalnej prostoty 🙂 a swoją drogą – rozczarowałam samą siebie, będąc w Grecji nie zrobiłam żadnego dobrego zdjęcia sałatki greckiej!

Kto kocha Grecję równie mocno jak ja? 🙂 Co dorzucilibyście do tej listy?

P.s. A jeśli komuś mało greckich widoków to zapraszam na objazdówkę po Zakynthos

Kategorie: Miejsca, Podróże

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.