10 powodów, dla których warto pojechać do Chorwacji (samochodem!)

Dla urozmaicenia treści na blogu oraz aby dać Wam i sobie trochę odpocząć od gadki o zdrowym jedzeniu i aktywności, postanowiłam rozpocząć nowy cykl 🙂

We wpisach z serii “10 powodów, dla których warto…” będę dzielić się swoją opinią na temat różnych miejsc, czynności itp. Na początku skupię się na miejscach, które moim zdaniem warto odwiedzić, ale niewykluczone, że później potraktuję ten temat szerzej.

Dziś na tapecie Chorwacja, kraj, do którego mam olbrzymi sentyment i który bardzo pozytywnie mi się kojarzy. Jeśli kiedyś przestanę mieć potrzebę zwiedzania kolejnych greckich wysp i innych pięknych państw, to właśnie do Chorwacji będę co roku jeździć na wakacje. Niczym emeryt do sanatorium, to postanowione.

Cro1

Więc dlaczego moim zdaniem warto pojechać do Chorwacji?

1. Żeby po drodze zatrzymać się gdzieś w Czechach, Słowacji, Austrii, Słowenii albo na Węgrzech i zwiedzić coś przy okazji 🙂

Budapeszt

2. Aby przekonać się o prawdziwości powiedzonka “Polak-Chorwat dwa bratanki” 🙂 – raz, że z Chorwatami dogadamy się nawet kiedy każde z nas będzie mówić we własnym języku, a dwa, że naprawdę nasi rodacy są tam bardzo ciepło przyjmowani. Może m.in. dlatego, że bardzo nakręcamy ich turystykę?

3. Aby zobaczyć Zatokę Vrulja…. I wiele innych miejsc – gdybym każdemu poświęciła osobny punkt, musiałoby być ich tutaj znacznie więcej niż 10 🙂

4. Aby kupić sobie kupkę – niepowtarzalna okazja!

Chorwacja5

5. Aby przekonać się, że wakacje w Chorwacji kosztują mniej więcej tyle, co wakacje nad polskim morzem. Serio. A przynajmniej kilka lat temu tak było. Dla osoby z południa Polski na pewno bardziej opłacalna jest Chorwacja.

6. Aby poznać maksymalną ładowność swojego samochodu. Można się zdziwić 😉

Chorwacja1

7. Aby poczuć się jak pod rzymskim Koloseum – Pula się kłania 😉

Chorwacja3

8. Aby wykąpać się w ciepłych, turkusowych i przejrzystych wodach Adriatyku, najlepiej od razu z widokiem na góry

Chorwacja4

9. Aby przekonać się, że podróż sama w sobie może by najprzyjemniejszą rzeczą na świecie i że można ją celowo wydłużać co 10 minut robiąc postój 😉 żeby podziwiać widoki ofkors 🙂 Magistrala Adriatycka to jedna z najatrakcyjniejszych dróg w Europie 🙂

Chorwacja6

10. Aby zwiedzić kilka urokliwych, malowniczo położonych, pełnych wąskich ulic miasteczek

Chorwacja2

Ta lista mogłaby być dłuższa, ale chciałam zamknąć się w okrągłej 10tce. Są tu jacyś miłośnicy Chorwacji? Co dodalibyście do tej listy? 

Kategorie: Miejsca, Podróże

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.