Warszawa da się lubić – spacer po Żoliborzu

Zapraszam Was dzisiaj na spacer po dzielnicy, której szczerze mówiąc do tej pory w ogóle nie znałam. Żoliborz kojarzył mi się z CH Arkadia, Teatrem Komedia i… starzejącym się społeczeństwem. Wszystkie te skojarzenia są słuszne, ale ostatnio coraz częściej spotykałam się z opinią, że to naprawdę piękna dzielnica. Nie pozostało mi nic innego, jak bliżej się jej przyjrzeć. Kiedy koleżanka zgłosiła się na przewodnika-ochotnika, ucieszyłam się, że spacer będzie jeszcze przyjemniejszy. Nie byłabym sobą, gdybym nie wzięła aparatu i nie podzieliła się z Wami fotkami :).

Spacer zaczynamy od Dworca Gdańskiego, skąd skierujemy się na północ i Stary Żoliborz.

żoliborz2

Po kilku(nastu?) minutach spaceru dochodzimy w miejsce, gdzie organizowane są Targi Śniadaniowe. Tuż obok znajduje się Cytadela.

żoliborz3żoliborz4żoliborz30żoliborz5żoliborz7 żoliborz6

Idąc przez chwilę spacerem wzdłuż Wisłostrady zahaczamy o stadninę koni koło Centrum Olimpijskiego

żoliborz8

A po chwili docieramy na Kępę Potocką

żoliborz9żoliborz12 żoliborz11 żoliborz10żoliborz13żoliborz14

I czas na pierwszy przystanek. Do Secret Life Cafe obok Teatru Komedia wstępujemy na coś do picia i pyszne ciacho.

żoliborz16 żoliborz15 żoliborz17

Idziemy dalej… Kolejnym celem są typowe dla Żoliborza urokliwe uliczki

żoliborz21

To jest zdjęcie kota – na pierwszy rzut oka możecie tego nie zauważyć 😉

żoliborz20żoliborz18żoliborz19

Po dłuuuugim spacerze znowu musimy się posilić. W wyjątkowym miejscu, w którym czas zatrzymał się jakieś 30 lat temu 😉 mówi się, że Polacy lubią zaglądać innym do portfela, więc od razu się przyznam – za obiad zapłaciłam 8,80 zł. I czuję się dziś dobrze ;).

żoliborz22

Nazwa baru pochodzi od położonych w jego sąsiedztwie Sadów Żoliborskich

żoliborz24 żoliborz23żoliborz26żoliborz31 żoliborz27

Na koniec zostaje nam park obok Placu Wilsona

żoliborz28 żoliborz29

Podczas spaceru zrobiłyśmy co najmniej z 10km :). Bardzo chciałam pokazać to na mapce z Endomondo, ale ta zacięła się mniej więcej w okolicy Wisłostrady i dalej już nic się nie odnotowało 🙁

Ja po tym spacerze jestem zauroczona Żoliborzem! Po drodze spotkałyśmy kilka siłowni plenerowych, wiele placów zabaw, kilka naprawdę fajnych knajpek, no i oczywiście mój ulubiony warszawski teatr, czyli Teatr Komedia. I stamtąd wszędzie jest blisko! Do centrum, na Starówkę, do Arkadii, nad Wisłę… Dookoła jest mnóstwo terenów zielonych, klimatycznych, spokojnych uliczek. To taka dzielnica nie tylko do zwiedzania ale i do życia, po prostu :).

A Wam jak się podoba? 

 

Kategorie: Miejsca, Warszawa

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.