3 książki Matthew Quicka + konkurs

Wydawnictwo Otwarte tej jesieni zafundowało niezły prezent wielbicielom Matthew Quicka, autora “Poradnika pozytywnego myślenia”. Trzy książki, trzy piękne okładki, trzech różnych bohaterów w wieku nastoletnim… Jednak czy to książki tylko dla młodzieży, czy też każdy może odnaleźć w nich coś dla siebie? Chętnie podzielę się swoimi odczuciami…

matthewquick

Niezbędnik obserwatorów gwiazd

Nastoletni Finley wiedzie niezbyt fascynujące życie w małej miejscowości, z której każdy młody człowiek pragnie jak najszybciej się wyrwać. Chłopak wydaje się być bardzo dojrzały jak na swój wiek, co wiele mówi nam o jego życiowej sytuacji. Mieszka z tatą i niepełnosprawnym dziadkiem, a jego jedyną radością jest ukochana dziewczyna Erin oraz koszykówka. Pewnego dnia w życie Finleya wkracza nie do końca proszony gość… Czy wniesie on do życia bohaterów pozytywne, czy negatywne wydarzenia? Tego dowiecie się oczywiście z książki 🙂

Finley

“Niezbędnik obserwatorów gwiazd” to wciągająca historia, od której trudno się oderwać. To piękna opowieść o pasji, przyjaźni, miłości i nadziei – wartościach, które są ważne w każdym momencie naszego życia. Dlatego to książka nie tylko dla młodzieży, jestem pewna, że każdy wyniesie z niej coś cennego.

Wybacz mi, Leonardzie

Leonard

Leonard Peacock w dniu swoich osiemnastych urodzin zachowuje się co najmniej dziwnie. Goli głowę na łyso, pakuje w różowy papier prezenty dla przyjaciół, po czym wychodzi z domu z zamiarem popełnienia morderstwa, a następnie samobójstwa. Skąd takie zachowanie i jak dalej potoczy się ta historia? Czy Leonard to zły człowiek, czy może to jego wrażliwość doprowadziła go do tak skrajnych emocji? Zapewniam, że jeśli książka ta trafi w Wasze ręce, nie spoczniecie dopóki nie poznacie motywów postępowania Leonarda.

Prawie jak gwiazda rocka

Na koniec moja ulubiona z tych trzech książek. Amber ma 17 lat, ale jak na tak młodą osobę ma już spory bagaż doświadczeń życiowych. Mieszka z mamą w szkolnym autobusie, ale nie traci pogody ducha i jest osobą niesamowicie aktywną i otwartą. W jej życiu ogromną rolę pełnią ludzie – Chrystusowe Diwy z Korei, podopieczni Domu Spokojnej Starości, znajomi z koła marketingowego… Amber nie traci czasu na użalanie się nad sobą – jest wszędzie tam, gdzie ktoś z jej przyjaciół jej potrzebuje. 

amber

Nie jest to jednak książka o perypetiach pewnej nastolatki. Początkowo tego się spodziewałam, ale bieg wydarzeń wbił mnie w fotel. Dawno żadna książka nie obudziła we mnie tylu emocji! Serdecznie Wam polecam tę lekturę, jestem pewna, że Was nie zawiedzie.

Konkurs

Bardzo bym chciała troje z Was obdarować zestawem tych trzech książek. Jako że są one o młodzieży, to w pytaniu konkursowym też chciałabym nawiązać do wieku młodzieńczego ;). Pytanie brzmi:

Która z lektur szkolnych była Waszą ulubioną i dlaczego?

Może jest jakaś, do której chętnie wróciliście też w dorosłym życiu? Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi! Zostawiajcie je w komentarzach, czekam na nie do końca dnia 12 października 2014. Wraz z Wydawnictwem Otwartym nagrodzimy 3 najciekawsze komentarze.

Zwycięzców ogłoszę w tym poście oraz na moim fanpage’u kilka dni po zakończeniu konkursu.

Powodzenia!

Wyniki

Cała trójka już się do mnie zgłosiła – gratuluję i dziękuję za udział w konkursie 🙂

 

 

 

Kategorie: Czas wolny, Kultura

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.