ZdrowoMania odc. 1 – miody naturalne, jazda konna, sałatka z grejpfrutem

W końcu nadszedł ten dzień, kiedy mogę przedstawić Wam efekty mojej ostatniej pracy i tego wyzwania, o którym wspominałam na początku października.

Najpierw jednak kilka słów wstępu :). Nie mam w zwyczaju opisywania na blogu projektów, które realizuję zawodowo, choć aktualnie mam to szczęście, że wszystkie są mniej lub bardziej powiązane ze zdrowiem. Ale to jest coś wyjątkowego. Coś bardzo spójnego z moim stylem życia i wizją mojej działalności w internecie. Do tej pory kilka razy zastanawiałam się czy nie rozszerzyć swojej działalności o YouTube. Kusiło mnie to, bo chciałam zmierzyć się z jednym z moich wrogów – lękiem przed kamerą. Nie chciałam jednak tworzyć mało wartościowych treści, a przeniesienie tematyki bloga na format video wydawało mu się bardzo trudne. Chciałam poruszać tematy związane ze zdrowym stylem życia, ale jednocześnie nie udawać osoby wszystkowiedzącej. 

logo_ZM_małeRozwiązanie moich dylematów w zasadzie przyszło samo. Wraz z moim klientem połączyliśmy siły i tak powstało moje nowe internetowe dziecko. ZdrowoMania to kanał na YouTube na którym będę poruszać tematykę podobną do tej, którą znajdujecie tutaj na blogu. Z tą różnicą, że w pewnych kwestiach będę oddawać głos moim gościom – specjalistom w pewnych dziedzinach. Każdy odcinek będzie składał się z trzech części:

  • temat odcinka – za każdym razem inny, najczęściej w ramach tej części będę przeprowadzać wywiady ze specjalistami
  • bądź aktywny – jak nie trudno się domyślić, sprawdzimy różne formy aktywności fizycznej i porozmawiamy z ich instruktorami. Ta część programu będzie bardzo krótka, ponieważ chodzi tylko o inspirację i przekazanie podstawowych informacji np. o przeciwwskazaniach do uprawiania jakiegoś sportu. Krótka formuła programu narzuca ujęcie tego tematu dosłownie w pigułce
  • smacznego – czyli krótkie i zdrowe przepisy. I tu podkreślam – bardzo krótkie i proste, nie przewiduję żadnych skomplikowanych przepisów na obiady, raczej będą to proste przekąski, sałatki, zdrowe desery, śniadania…

Prezentując Wam kolejne odcinki będę zdradzać na blogu trochę kulisów ich powstawania. Oto pierwszy odcinek:

Odwiedziłam w nim Tęczową Pasiekę, w której doświadczony i wykształcony pszczelarz opowiada m.in. o tym jak kupować miód i jak go później stosować aby nie tracił swoich właściwości. W programie zabrakło informacji o nieużywaniu metalowych przyrządów do nakładania miodu – lepiej używać tych drewnianych i plastikowych, o czym pan Zbigniew powiedział mi już pod koniec, w trakcie luźnej, nienagrywanej rozmowy.

zdrowomania1

Na stronie Tęczowej Pasieki znajdziecie też informacje na temat właściwości poszczególnych miodów.

Co do mojego debiutu w roli prowadzącej – cóż, nie będę już biadolić jaki to był stres, jak to słońce mi dawało po oczach i jak się wysilałam aby pomimo rusztowania na zębach mówić bardzo wyraźnie. “Nobody’s perfect”, szczególnie na początku, po ponad 20 latach unikania kamer 😉

zdrowomania3

Jeśli chodzi o przepis to do sałatki możecie dodać też inne owoce, które macie w domu. Czasami kiedy grejpfrut trafi się wyjątkowo suchy, dobrze mieć w zanadrzu pomarańczę, cytrynę lub limonkę i to z nich wycisnąć sok do sosu miodowego. Raz wykorzystałam w tym celu limonkę i wyszło pysznie.

sałatka

Ogólnie bardzo polecam tę sałatkę, bo dzięki niej grejpfrut znacznie częściej gości w mojej kuchni. Wstyd się przyznać, ale nie zaliczam się do fanów smaku tego owocu… A szkoda, bo jest to najzdrowszy z cytrusów. Zresztą niedługo poświęcę mu osobny wpis.

zdrowomania2

ZdrowoManię znajdziecie oczywiście na YouTube oraz na Google+. Zachęcam do obserwowania i subskrypcji. Jeśli preferujecie Facebooka – informacje o nowych odcinkach będą pojawiać się na tym fanpage’u.

Mam nadzieję, że moje nowe “dziecko” Wam się podoba. Wszelkie (konstruktywne) uwagi i sugestie mile widziane! Nigdy nie proszę Was o udostępnianie moich treści (chyba, że tych charytatywnych) – ale tym razem robię wyjątek – od oglądalności programu zależy jak długo będę mogła go realizować, a zależy mi bo bardzo to lubię, więc… Jeśli formuła i tematyka kanału Wam się spodoba – będę wdzięczna za podanie go dalej 🙂

Kategorie: Zdrowe ciało

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.