Gdzie na spacer – Górki Szymona, Piaseczno

Ostatni dzień miesiąca, comiesięczna firmowa biurokracja (i dołujące wnioski), perspektywa dwóch najbliższych dni spędzonych na robieniu planów i raportów, myśl o dzisiejszych nagraniach do ZdrowoManii i jutrzejszym samodzielnym montażu odcinka dodatkowego… I jeszcze awaria i powódź w łazience, na szczęście już po zmyciu oleju z włosów, więc jednak coś nade mną czuwa ;). To kilka zdań opisujących mój dzisiejszy poranek. Planowałam dodać później inny post, ale już wiem, że nie będzie na to czasu i energii. 

Prawdopodobnie to jest ten jedyny moment w ciągu dzisiejszego dnia, kiedy przy okazji jedzenia śniadania mogę się na chwilę wyłączyć i przy okazji coś tutaj dodać. 

Dziś zabieram Was na spacer po miejscu, którego zazdroszczę mieszkańcom podwarszawskiego Piaseczna. Ok, sama mam na osiedlu stawy i rzeczkę, ale jednak nie ma to jak podmiejskie powietrze. Górki Szymona, bo o tym miejscu mowa, położone są na południu Piaseczna. Park ten niedawno poddany został rewitalizacji i teraz jest bardzo przyjaznym miejscem. Jeśli chodzi o dojazd – nie ma tu żadnej filozofii, a jednocześnie trudno go wytłumaczyć. Moim zdaniem konieczna jest albo papierowa mapa, albo nawigacja, w którą wpisujemy hasło “Górki Szymona, Piaseczno” albo “Górki Szymona, Aleja Brzóz”, bo to przy tej ulicy jest parking. 

W parku znajdziemy wszystko, co jest potrzebne przeciętnemu Polakowi do wypoczynku na łonie natury. 

Są ładne widoczki… Chociaż moje zdjęcia przez kolorystykę wyglądają nieco jesiennie, ale to też kwestia godziny naszego spaceru – w okolicy zachodu słońca. 

gorki_szymona4

gorki_szymona5gorki_szymona8 gorki_szymona9 gorki_szymona10 gorki_szymona13Jest gdzie usiąść aby coś zjeść. Są specjalnie wyznaczone do tego celu miejsca, ale jest też gdzie rozłożyć kocyk i zrobić piknik. Swoimi zdjęciami nie objęłam całego terenu parku. 

gorki_szymona1 gorki_szymona2Jest plac zabaw dla dzieci, z tego co widziałam – całkiem fajnie wyposażony. Dla dorosłych obok jest siłownia plenerowa.

gorki_szymona15Dookoła jest sporo wody i stawów, ale nie nad wszystkie da się wejść, bo są to tereny prywatne. 

gorki_szymona6Jest i zapora na Jeziorce, a na niej jakaś samotna kłódka. Ktoś był bardzo romantyczny 😉

gorki_szymona12gorki_szymona11

Miejsce to sprzyja też uprawianiu sportu. 

gorki_szymona16No i bardzo, baaaardzo polecam spływ kajakowy Jeziorką, który zaczyna się własnie w tym miejscu. O samym spływie pisałam kiedyś tutaj.

gorki_szymona14

Ok, to już koniec mojej chwili relaksu, czas jest bezlitosny… Mam nadzieję, że ten krótki spacer Wam się spodobał. 

Kategorie: Miejsca, Warszawa

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.