Coś dla zdrowia – zakupy spożywcze [video]

Zapraszam na drugi film z zakupami ze sklepów ze zdrową żywnością:

Rzeczy o których mówię w filmie:

Jeśli podobają Wam się filmy o tematyce zdrowych produktów i odżywiania to dajcie proszę znać jakie jeszcze chcielibyście obejrzeć :).

Kategorie: Odżywianie

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.

 • o płatkach drożdżowych słyszałam wiele dobrego, ale jeszcze nie miałam okazji przetestować.

  • Pod filmem na YouTube padły już dwie bardzo ciekawe propozycje jak wykorzystać te płatki, będę eksperymentować 🙂

 • Dał mi do myślenia Twój snap, w którym mówiłaś o ludziach, którzy wiedzą, że nie odżywiają się zdrowo, ale nic z tym nie robią. W sumie byłam taką osobą… Być może dla tego, że nie zdawałam sobie sprawy jak takie odżywianie wpływa na organizm. Wszyscy mówią “niezdrowe”, ale warto mówić jasno o skutkach ubocznych. Wprost, np. palenie powoduje raka, a jakich chorób możemy się nabawić przez taki styl życia? Jesteśmy młodzi i często nie zdajemy sobie sprawy, bo teraz jest ok.

  • Hmm. Teraz ty mi dałaś do myślenia… Ludzie czasami chyba nie myślą o przyszłości, żyją chwilą obecną do tego stopnia, że nie interesuje ich jak będzie wyglądało ich życie na starość i czy w ogóle tej starości w zdrowiu dożyją. Patrzą np. na swoich długowiecznych dziadków czy rodziców i traktują to jak takie zapewnienie, że oni też będą żyli długo i zdrowo. Tylko nie biorą pod uwagę tego, że nasi dziadkowie czy nawet rodzice żyli w trochę innych czasach i nie mieli np. tyle chemii w jedzeniu czy w powietrzu.
   A czasami ludzie są po prostu leniwi i o wiele wygodniej im np. sięgnąć po zupkę chińską czy pączka zamiast zrobić sobie coś do pracy. Do czasu… A co u Ciebie było bodźcem do zmiany?

   • Chyba nie zmieniłabym swojego postępowania, gdyby nie przeprowadzka do Szwajcarii. Tutaj usługi są dość drogie, dlatego warto gotować w domu. Początkowo byłam przerażona, że muszę codziennie gotować, ale bardzo szybko to polubiłam. Zaczęłam zwracać uwagę na to, co wrzucam do garnka (kiedyś pakowałam do wywaru warzywnego kostki rosołowe i wydawało mi się, że taka zupa jest zdrowa). Myślałam dokładnie tak, jak wyżej napisałaś. Teraz zauważyłam dużą zmianę, mam więcej energii i lepsze samopoczucie 🙂 To był mój moment przełomowy.

  • Dołączając się do dyskusji, wydaje mi się po rozmowach z takimi ludźmi, że w dużej mierze wynika to po prostu z lenistwa i uzależnienia od śmieciowego jedzenia. Na prawdę, niektórzy traktują chipsy czy jakiekolwiek inne mocno przetworzone jedzenie jako coś co muszą skonsumować, z czego nie potrafią zrezygnować. I tutaj wydaje mi się, że postraszenie rakiem czy chorobami nie pomaga (tak samo zresztą jak jest z palaczami). Jedyny sposób to totalna zmiana mentalności, a do tego potrzeba bardzo silnego bodźca.

   • Tak, postraszenie nie zawsze się sparwdza, zeby powiedzieć, że rzadko.
    Wczoraj w szpitalu rozmwiałam z pacjentem, który w czwartek miał zawał, a właśnie wybierał się na papierosa…Żadne argumenty do niego nie trafiają i wygląda o 15-20 lat starzej niż jest w rzeczywistości.
    Dlatego warto dbac o edukację odnośnie żywienia już od dziecka…ale tu kolejny problem, kiedy rodzice tak chętnie wpychają w dzieci kupne słodycze (bo będzie im przyko jak nie dostaną) i parówki (bo przecież lubią), które nie mają żadnych wartości odżwyczych, a dziecko spokojnie może bez nich przeżyć. Ale wygodniej je podać…

    Zmiana mentalności, tak jak napisałas jest niezbędna…

    • Na mnie właśnie działa takie straszenie, bo widziałam co papierosy i alkohol robią z ludźmi. Wiem jakie to ma skutki i trzymam się od tego z daleka. Zupełnie inaczej jest ze złym odżywianiem. Słyszałam tylko, że jest to niezdrowe, ale nikt nie był w stanie powiedzieć dlaczego i co powoduje taki styl życia. Trzeba uczyć, mówić głośno, bo faktycznie zmiana mentalności (uzależnienia także) to ciężka sprawa. Dobrze, że w Polsce zaczyna się o tym mówić i istnieją blogi, gdzie można się wiele nauczyć.

    • To jesjetś jedną z niewielu osób, na którą działa strasznie.
     Grunt, że działa i zaczęłaż się zastanawiać…a złe odzywianie tak jak pisałam, prowadzi do problemów na tle psychologicznym, emocjonalnym, seksualnym czy zwyczajnie biologicznym czyli tym związanym z zaburzoną pracą ciała. To naparwde bardzo różne choroby, których lepiej nie doświadczać, tym bardziej, że dbanie o dietę i zdrowy tryb życia, nie jest wybitnie wysoką ceną, jaką się płaci za zdrowie:) A często bywa to bardzo przyjemne:)

    • Polenka, gorco polecam tem film: http://youtu.be/ke2LtkDXZrI

   • Hej, dołączyłam się do dyskusji, wiec Tobie rownież polecam film: http://youtu.be/ke2LtkDXZrI

  • Przez złą dietę, doprowadzamy do destrukcji nie tylko morganizmu ale także psychiki. nieopodwiednia dieta prowdzi do zdiagnozowania ADHD, depresji, zaniżonego samopoczucia, problemów z tarczycą co wpływa na spadek libido itp.
   Dieta, jest z naszą kondycją psychiczną, emocjonalną związana bardzo silnie. Nasz cały organizm to system naczyc połaczonym, nie dą sie odizolować ciała od psychiki i odwrotnie…

 • Agnieszko, czekam na filmik z parmezanem wegańskim w takim razie:) Bardzo interesujące:)

 • Lubię bardzo! 🙂 Zupełnie nieznane produkty! ;)))