Jak wybrać rower dla siebie [video poradnik]

Przyszła wiosna i prawdopodobnie część z Was zastanawia się nad zakupem roweru… Dlatego wspólnie ze sklepem Bike Salon przygotowałam dla Was mini video-poradnik jak wybrać rower dla siebie. Przyznam, że mi zmiana roweru chodzi po głowie już od roku, bo ten obecny jest dość przypadkowy – kupiłam go kiedyś mamie w supermarkecie za bodajże 700 zł, bo nie byłam pewna, czy w ogóle będzie ona chciała nim jeździć. To było jakieś 6 lat temu… Od tego czasu moja mama jeździła tym rowerem może z 5 razy! Poniosłam klęskę, a żeby rower się nie marnował, sama zaczęłam z niego korzystać. Absolutnie nie mogę powiedzieć, że jest tragiczny! Nie, na krótkich odcinkach sprawdza się świetnie. Jednak w zasadzie od początku nie działa w nim najlżejsza przerzutka, więc wszystkie podjazdy pod górkę są dla mnie sporym obciążeniem. Często boli mnie później jedno kolano, z którym od wielu lat miewam drobne problemy. 

IMG_9738

O swoim kolejnym rowerze wiem tylko tyle, że na pewno nie będzie pochodził z supermarketu. A tak poza nie wiem nic ;). Mam duży dylemat, bo bardzo bym chciała aby mój rower mi się po prostu podobał… Uwielbiam rowery miejskie, które często mają świetny design, ale niestety nie do końca nadają się do jazdy poza miastem… Po rozmowie ze specjalistą już wiem, że powinnam celować w nieco inny rodzaj roweru (co nie do końca mnie uszczęśliwia ;)). Chociaż! Po przejrzeniu oferty sklepu, z którym tworzyłam poradnik stwierdzam, że rowery inne niż miejskie też mogą całkiem fajnie wyglądać. 

UWAGA – w tym odcinku jest też moim zdaniem bardzo ciekawy wywiad z psychologiem na temat wpływu przekonań na nasze zdrowie i życie. Jeśli lubicie te psychologiczne tematy, możecie wstrzymać się jeszcze kilka dni z oglądaniem wywiadu, bo w przyszłym tygodniu udostępnimy go w całości, bez cięć. W tym odcinku ZdrowoManii jest wersja skrócona. 

Część dotycząca roweru zaczyna się od 15:58. Film powinien uruchamiać się od tego momentu, ale gdyby coś zawiodło, na wszelki wypadek informuję. Z tego wywiadu dowiecie się trochę o rodzajach rowerów i zabezpieczeń:

A tutaj macie krótkie poradniki dot. poszczególnych rodzajów roweru. 

Za pomoc w stworzeniu powyższych materiałów serdecznie dziękuję sklepowi rowerowemu Bike Salon [sklep ma też wersję internetową, a w niej bardzo szeroką ofertę, więc możecie zerknąć jak prezentują się ceny rowerów].

Mam nadzieję, że komuś z Was przydadzą się te informacje i wskazówki jak wybrać rower, bo bardzo napracowaliśmy się przy tym odcinku. Swoją drogą był to najbardziej pechowy odcinek w historii całej mojej pracy nad programem, ale spuszczę już na to zasłonę milczenia ;).


Kategorie: Aktywność fizyczna

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.