Wasz poniedziałek freelancera – Panie Planują Spotkanie

W dzisiejszym poniedziałku freelancera znowu oddaję głos jednej z Was. Swoją historią zgodziła się podzielić Magda, założycielka portalu “Panie planują spotkanie”

Cześć dziewczyny;) Na imię mam Magda i jest mi bardzo miło, że Agnieszka zdecydowała się podzielić z Wami moją historią. Zawsze marzyłam o tym, aby pracować dla siebie i z tego pragnienia wyrósł projekt portalu dla kobiet Panie Planują Spotkanie www.panieplanujaspotkanie.pl.

No to zacznijmy może od początku. Wszystko zaczyna się tak naprawdę w moim domu, gdyż przez osiem ostatnich lat byłam house managerką czyli kurą domową:) Kiedy wiele lat temu podejmowałam decyzję, aby zrezygnować z pracy zawodowej tylko na rok, nie miałam pojęcia, że w efekcie zrobi się tego taki szmat czasu. Z roku zrobiło się 8 lat poświęconych dla rodziny, ale także na poszukiwanie siebie samej. Lata leciały, a ja wiedziałam, że nie można przecież  wiecznie siedzieć  domu 😀 W pewnym momencie człowiek ma już serdecznie dość. Trzeba działać, rozwijać się i zrobić coś dla siebie, dlatego kiedy ”prawie” odchowałam drugie dziecko przyszedł moment na decyzję: ”Muszę ruszyć z miejsca i  zacząć prowadzić życie zawodowe”. Nie było to jednak proste po tak długim okresie poza rynkiem pracy i szczerze powiedziawszy nie miałam pojęcia jak zabrać się za powrót. Wiedziałam czego nie chcę. Etatom mówimy dziękuję! Nie wiem skąd u mnie taka niechęć  do etatu. Nie spędziłam przecież 10-ciu  ostatnich  lat pracując  w korporacji. Myślę, że wynika to  z silnego potrzeby  niezależności i swobody działania jaką chciałam osiągnąć. Wiedziałam, że pracując dla kogoś będę spełnić jego marzenia. A co z moimi? Aby mieć pracę , która jest moją pasją, daje satysfakcję, no i to, by zmieniać świat na lepszy. Taka wizja była bardzo kusząca, postanowiłam więc spróbować, aby nie  żałować 😉 W ostateczności zawsze mam etat 😀

Jak znalazłam pomysł na portal? Hmm….Dzisiaj już wiem, że pomysły zaczynają spływać do głowy, gdy działasz i robisz coś w tym kierunku, aby je do siebie przyciągnąć. Od samego siedzenia na kanapie i myślenia: ”CO BY TU OTWORZYĆ?” nie rodzą się ciekawe projekty. Tego właśnie doświadczyłam! Tak długo, jak myślałam o biznesie z pozycji kanapy moja głowa była pusta. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy zaczęłam DZIAŁAĆ!

Zaczęłam od stworzenia swojego bloga. Równocześnie doszły regularne spotkania z ambitnymi kobietami, szkolenia, networking, warsztaty  Dużo ludzi, dużo inspiracji i motywacji. Wszystko zaczęło się zmieniać. Akcja rodzi reakcję. Zrozumiałam, że  tak długo jak siedzisz w domu i tylko myślisz co mógłbyś robić, nic się nie wydarzy. Twoja głowa jest pusta, a z pustego i Salomon nie naleje 😉 Musisz zacząć otaczać się ludźmi, brać  udział w różnych wydarzeniach i projektach, które zaczną napełniać Twoja głowę pomysłami i inspirować Cię. To działa!

Pomysł na portal był składową wielu rzeczy, które zadziały się w ostatnich miesiącach. Blogowanie i spotkania z kobietami dały mi fundament pod ten projekt. Dostrzegłam lukę. Kobiety w całej Polsce zaczęły organizować bardzo wiele wydarzeń związanych z rozwojem osobistym i zawodowym i nie było  jednego miejsca, gdzie można by  znaleźć informację o nich. ”No to mamy niszę” pomyślałam.  ”A gdyby tak zebrać wszystkie inspirujące wydarzenia dla kobiet z całej Polski w jednym miejscu? I dorzucić do tego wyszukiwarkę ? Brzmi nieźle. Trzeba działać” ;).

Od  pomysłu do wykonania. Dwa miesiące zajęło mi uruchomienie portalu. PPS działa od grudnia i ma się dobrze. Platforma promuje wydarzenie dla kobiet (ale nie tylko) z całej Polski takie jak szkolenia, kursy, warsztaty, networking, konferencje oraz  edukacja online. Na stronie dostępna jest wyszukiwarka dzięki które możecie szybko wyszukać wydarzenia z konkretnego miasta i interesującej Was kategorii. Dostajemy od organizatorów dużo darmowych wejściówek na wydarzenia, które rozdajemy użytkowniczkom naszej strony. Organizatorzy specjalnie dla nas mają świetne promocje cenowe na swoje imprezy. Czy można chcieć więcej? 😉 Kobiety bardzo dobrze przyjęły ideę PPS i uważają, że pomysł jest strzałem w dziesiątkę. Nasz fanpage na FB po 3 miesiącach od startu ma prawie 3000  fanów! Bardzo dziękujemy dziewczyny, że z nami jesteście 😉 Na stronie mamy już ponad 60 organizatorów, a co miesiąc pojawia się około 50 nowych wydarzeń. Oczywiście to nadal kropla w morzu w stosunku do tego co chcę osiągnąć, ale jak to się mówi:  ”Nie od razu Kraków zbudowano”. Aktualnie jesteśmy przed uruchomieniem  projektu, którego w takiej postaci jeszcze nikt w Polsce nie zrealizował. Jesteśmy podekscytowani tym faktem!;) Zdradzimy, że chodzi o edukację online i już niebawem będziecie mogli z niego korzystać, w dodatku ZA DARMO! 😉

To dopiero początek. Na tą chwilę portal nie stanowi jeszcze głównego źródła mojego dochodu bo to raczej nie realne po 3 miesiącach. 😉 W biznesie trzeba nauczyć się  cierpliwości, również w kwestii finansowej. Nie wszystko przychodzi od razu. Przed nami dużo pracy. Kolejne lata będą pracowite ale i inspirujące. Aby platforma był tym, czego chcę potrzeba jeszcze wiele godzin główkowania i włożonego serca. Ale warto! Bo to rozwija, uczy i otwiera szansę na nowe, wspaniałe projekty. Zapraszam Was serdecznie do odwiedzenia strony i zaprzyjaźnienia się z nią na dobre. Zachęcam również do współpracy bo to właśnie z Wami-kobietami chcę ten portal tworzyć i rozwijać.

Pozdrawiam serdecznie

Magdalena Feldmann-Siejek

www.panieplanujaspotkanie.pl

Mam nadzieję, że historia Magdy okazała się dla Was motywująca 🙂 Zapraszamy Was również na portal Panie Planują Spotkanie, może znajdziecie tam wydarzenia, które pomogą Wam w budowaniu sieci kontaktów i okażą się inspirujące do zmian 🙂 

Przypominam, że jeśli macie ochotę podzielić się swoją tego typu historią, czekam na Wasze maile pod adresem kontakt@lifemanagerka.pl.

Kategorie: Freelance

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.