Tu i teraz: Słowenia

Z Czech przenieśliśmy się do Słowenii. A ściślej mówiąc, przemęczyliśmy się 11 godzin (licząc postoje), aby tu dotrzeć. Poniedziałek był póki co najgorszym dniem naszej podróży i mam nadzieję, że drugiego takiego nie będzie. Mam teraz motywację, aby dobrze zaplanować drogę powrotną, najlepiej z dwoma noclegami po drodze. 

Jestem w…

… Alpach Julijskich w Słowenii. 

Jestem tu dlatego, że…

… przy okazji wyjazdu do Chorwacji chciałam zobaczyć dwa przepiękne jeziora – największe w Słowenii jezioro Bohinj i pocztówkowe Bled. Poza tym Słowenia skusiła mnie tym, że nie jest zbyt popularnym kierunkiem turystycznym. A pamiętam, że jak 10 lat temu przejeżdżaliśmy przez ten kraj, byliśmy zauroczeni jego górskimi krajobrazami. Wtedy zrobiliśmy sobie tylko krótki spacer po Mariborze i Lublanie i dopiero teraz poznaję Słowenię trochę bliżej. Chociaż wciąż – dwa dni to za mało, aby się nią nacieszyć. 

Chciałabym…

… wrócić tu kiedyś na dłużej. Albo po prostu – bywać częściej. Myślę, że jeśli jeszcze kiedyś będzie nam dane jechać do Chorwacji samochodem, to kilkudniowy przystanek zrobimy sobie właśnie tutaj. 

Jestem wdzięczna za…

… o rany, za całe ostatnie 5 dni! Przede wszystkim za bezpieczne podróże samochodem! Tak bardzo się boję wypadków, że za każdym razem, kiedy wyjeżdżamy w trasę, towarzyszy mi lekki niepokój. Teraz, kiedy piszę ten post, czuję olbrzymią wdzięczność za te dwa pełne dni w Słowenii i za to, że w 100% dopisała nam pogoda. 

Zaskoczyło mnie…

… że Słowenia jest tak podobna do Norwegii. Może nie ma tu fiordów, ale połączenie soczystej zieleni z przezroczystymi wodami jezior i majestatycznymi górami daje podobny efekt. Norwegia południa, mówię Wam. A chyba trochę tu taniej, więc warto wpaść ;). 

Zaskoczyła mnie też dzisiaj moja lustrzanka. Taszczyłam ją ze sobą wszędzie, bo najlepiej oddaje kolory wody, a teraz widzę, że 90% zdjęć do niczego się nie nadaje z powodu braków w ostrości 🙁 dobrze, że robiłam zdjęcia też telefonem. 

Oczarowała mnie…

… słoweńska przyroda, a jakże! Ta zieleń, to światło, ta czystość! 

Czuję się…

… w tym momencie to naprawdę przeszczęśliwa, że tu jestem i że tego doświadczam. I że nie muszę tęsknić za Lunaskiem, bo jest tu ze mną i razem przeżywamy te “przygody”. 

Cieszę się… 

… że jutro zaczynamy spokojniejszą część naszej podróży. Może wreszcie uda mi się zajrzeć do przygotowanych na ten wyjazd książek. Póki co nie miałam takiej możliwości, bo czas spędzamy bardzo aktywnie, a od razu po powrocie do mieszkania zasiadam do pisania postów “tu i teraz” lub/i montowania vlogów. Przydałby się w Chorwacji jakiś jeden deszczowy dzień, aby to wszystko ogarnąć ;). 

Czytam…

… no właśnie na razie to tylko marzę o czytaniu :D. 

Nie proszę o kciuki za bezpieczną podróż do Chorwacji, bo przeczytacie ten post, kiedy mam nadzieję już tam będę. Prawdziwe wakacje czas zacząć!

Komu narobiłam ochotę na podróż do Słowenii? 

Kategorie: Miejsca, Podróże

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.