Słodkie i zdrowe – recenzja książki Moniki Mrozowskiej + przepis na krem na chandrę

Desery, które można jeść codziennie… Dla osoby uwielbiającej słodki smak to brzmi jak wybawienie ;). Autorka tej książki, czyli Monika Mrozowska, już od wielu lat jest propagatorką zdrowego odżywiania, ale w takim naprawdę zdrowym stylu. Nikogo nie terroryzuje, niczego nie demonizuje… Jej filozofia jest zgodna z moją. Dodatkowo to przesympatyczna, otwarta osoba z którą aż chce się spędzać czas. 

slodkie_i_zdrowe

“Słodkie i zdrowe” to już czwarta książka Moniki i w tej autorka skupiła się właśnie na deserach. Przekonuje, że słodki smak nie musi być zakazanym owocem, bo pyszne desery można wykonać z bardzo zdrowych składników. Daktyle, banany, kasze, śliwki suszone, kokos, orzechy… To tylko niewielka część z przewijających się w przepisach składników. Dokładny ich indeks znajdziemy na końcu książki – to duże ułatwienie kiedy mamy ochotę na wykorzystanie jakiegoś konkretnego produktu. 

słodkie_i_zdrowe_4

Każdy przepis zawiera informację o ilości porcji i ilości kalorii na porcję. W książce znajdziemy też informacje na temat właściwości używanych produktów… To wszystko opisane jest w tak przystępny sposób, że aż nabiera się ochoty aby sięgnąć po te składniki. Jeśli chodzi o same przepisy to część z nich opiera się na letnich produktach sezonowych. Ale w pozostałym okresie roku również znajdziemy coś dla siebie.

slodkie_i_zdrowe_3

Książka oprócz przepisów zawiera też krótkie, osobiste historyjki autorki, które pozwalają nam lepiej poznać Monikę i jej (oraz jej rodziny) upodobania kulinarne. Całość jest naprawdę bardzo ładnie wydana, na tych 250 stronach nie brakuje też bardzo przyjemnych dla oka zdjęć. Cena książki to 39,90 zł (ale można upolować ją na różnych promocjach), a w środku znajdziemy 60 przepisów. 

A to jeden z nich: 

Krem na chandrę
Taki krem to doskonały dodatek do ciast, tortów, naleśników... Ale też fajne smarowidło na kanapki lub do zjedzenia samodzielnie. Jest naprawdę bardzo słodki 🙂
Napisz opinię
Drukuj
Przygotowanie
1 min
Gotowanie
5 min
Łączny czas
6 min
Przygotowanie
1 min
Gotowanie
5 min
Łączny czas
6 min
Składniki
  1. 1 banan
  2. 50 g daktyli
  3. 50 g suszonych śliwek
  4. 1/3 szklanka wody
Przygotowanie
  1. Daktyle i śliwki gotujemy w wodzie przez ok. 5 minut, a następnie miksujemy to wszystko z bananem na gładki krem. Banalne 😀
LifeManagerka.pl | Blog lifestylowy o zdrowym stylu życia https://lifemanagerka.pl/

Na koniec mam dla Was wywiad z Moniką Mrozowską, który nagrałam w ramach ostatniego odcinka ZdrowoManii. Rozmawiamy w nim o Moniki podejściu do zdrowego stylu życia, jej ulubionych aktywnościach, odżywianiu dzieci itp. 

Kategorie: Odżywianie

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.