Codziennie coś dla siebie #4

No to co, luty dobiega końca, a wraz z nim nasze lutowe wyzwanie… Mam nadzieję, że ten miesiąc zaowocuje nowym nawykiem i codziennie w ciągu dnia pojawi się w Waszych głowach myśl “czy robiłam/em już dzisiaj coś dla siebie?”. Ale póki co podziałajmy jeszcze z konkretnymi zadaniami na ostatnie dni lutego i początek marca 🙂

Codziennie

Ruszaj się podczas mycia zębów! Przysiady, delikatne wymachy… A może taniec? 😉

Poniedziałek

Zorganizuj sobie co najmniej godzinę na Twoją ulubioną formę relaksu – oglądanie seriali, czytanie książek lub magazynów, kolorowanie, dzierganie, podróżowanie palcem po mapie… Obojętne, ważne tylko, aby to była co najmniej godzina. Uda się?  

Wtorek

Zrób sobie masaż twarzy, najlepiej wieczorem, z użyciem olejku (mój ulubiony to jojoba). Przykładowe masaże twarzy, na których możesz się wzorować:

Środa

Wypróbuj nową technikę relaksacyjną. Może to być uważny spacer, medytacja, ćwiczenia oddechowe, a może sprawdzi się u Ciebie ASMR lub floating?

Najprostsza medytacja, czyli co może zdziałać samotny spacer

ASMR, czyli nietypowy sposób na relaks

Floating, czyli kolejny sposób na relaks!

Czwartek

Przeczytaj jakiś ciekawy artykuł o zdrowiu lub obejrzyj wywiad ze specjalistą. Polecam oczywiście moje wywiady na ZdrowoManii, np. te:

Piątek

Kup sobie jakiś nowy, zdrowy produkt. Może to być np. coś z superfooods. Ja czasami zaglądam do mojego blogowego pasażu ze zdrową żywnością, gdzie często wpadają mi w oko jakieś ciekawe rzeczy, np. kiszony topinambur 😀


Sobota

Wypróbuj jakieś nowe, zdrowe danie. Może zainspiruje Cię coś stąd:

Surówka piękności – najzdrowsza wersja

Komosa ryżowa z pieczarkami i szpinakiem

Wegański pudding chia mango lassi

Rozgrzewający krupnik z kaszą jaglaną – idealny na zimę!

Tofucznica z pomidorami i szpinakiem

Niedziela

Zrób sobie leniwy poranek. Kiedy, jak nie w niedzielę 🙂

Przypominam, że możecie dokumentować swoje wykonywanie zadań, zamieszczając zdjęcia na Instagramie i oznaczając je hashtagiem #lifemanagerkainspiruje i #codzienniecosdlasiebie. Na przełomie lutego i marca podaruję książkę “Matnia” Małgorzaty Łatki 3 osobom korzystającym z mojego hashtagu (#lifemanagerkainspiruje).

A jeśli jest Wam przykro, że nasze wyzwanie już się kończy, to mam dobrą wiadomość! Podobne za kilka dni znajdziecie u Olgi. Jeśli podobało Wam się moje, na pewno spodoba Wam się również tamto 🙂

Ja myślę, że u mnie też “Codziennie coś dla siebie” jeszcze powróci, na przykład za kilka miesięcy. Chcecie? 

 

 

Kategorie: Zdrowe ciało, Zdrowy duch

W dużym skrócie - freelancerka, pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, miłośniczka Warszawy, psów i kuchni roślinnej. LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem. Począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty, a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.